ناشر منبع

null نقش مهم شرکت‌های دانش بنیان فعال در صنعت فرودگاهی در جلوگیری از خروج ارز
دکتر وحدت در جمع خبرنگاران مطرح کرد: 12:11

نقش مهم شرکت‌های دانش بنیان فعال در صنعت فرودگاهی در جلوگیری از خروج ارز

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی، فعالیت شرکت‌های دانش بنیان فعال در صنعت فرودگاهی را در مسئله جلوگیری از خروج ارز از کشور موثر خواند و گفت: صنعت فرودگاهی تمامی تجهیزات و تاسیسات خود را از خارج از کشور وارد می‌کند لذا در عمل تمامی فروش محصولات دانش بنیان در این حوزه، از خروج ارز از کشور جلوگیری می‌کند.

به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، دکتر علی وحدت رییس صندوق نوآوری و شکوفایی صبح امروز 15 دی ماه از پاویون شرکت‌های دانش بنیان در پنجمین نمایشگاه بین‌المللی فرودگاه، هواپیما، پرواز، صنایع و تجهیزات وابسته بازدید کرد.
وی در حاشیه این بازدید در گفتگو با خبرنگاران درباره مزایای استفاده از محصولات دانش بنیان در صنعت فرودگاهی گفت: حوزه تجهیزات فرودگاهی حوزه مهمی است و پیچیدگی‌های خاصی دارد و از طرفی ما وابستگی زیادی به واردات تجهیزات و محصولات در این صنعت داریم که موجب خروج ارز از کشور می‌شود. در این راستا صندوق نوآوری و شکوفایی پیش از برگزاری این نمایشگاه، رویداد بهم‌رسانی شرکت‌های توانمند حوزه دانش بنیان فعال در صنعت فرودگاهی را با سازمان فرودگاه‌های کشور برگزار کردیم و در این رویداد نیازهای صنایع فرودگاهی کشور و نیز توانمندی‌ها، دانش فنی و داشته‌های شرکت‌های دانش بنیان ارائه شد.
وحدت درباره برپایی پاویون شرکت‌های دانش بنیان در پنجمین نمایشگاه بین المللی فرودگاه، هواپیما، پرواز، صنایع و تجهیزات وابسته نیز گفت: 24 شرکت دانش بنیان با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری در این نمایشگاه در قالب پاویون حضور دارند که یکی از نمادهای بهم‌رسانی این دو حوزه در رویداد فرودگاهی است. در حال حاضر 64 شرکت در این نمایشگاه حضور دارند و این شرکت‌ها می‌توانند از نزدیک با نیازها و توانمندی‌های شرکت‌های دانش بنیان آشنا شوند.
رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی در ادامه به خدمات و تسهیلات این صندوق به دستگاه‌ها و شرکت‌های بزرگی که از شرکت‌های دانش بنیان خرید کنند، اشاره کرد و گفت: ما با خدمات مختلفی چون ضمانت نامه‌های حمایتی و تضمین کیفیت محصولات، در کنار شرکت‌های دانش بنیان این حوزه قرار گرفته‌ایم. همچنین با  تسهیلات لیزینگ 9 درصد سه ساله از قراردادهایی که با صنایع فرودگاهی کشور منعقد شود حمایت می‌کنیم به طوری که خریداران محصولات شرکت‌های دانش بنیان می‌توانند از این تسهیلات استفاده کنند.
وی در ادامه افزود: امیدوارم خدمات و تسهیلات لیزینگ صندوق نوآوری و شکوفایی، خریداران صنعت فرودگاهی کشور را به استفاده از توانمندی شرکت‌های دانش بنیان داخلی تشویق کند.
وحدت میزان مقابله شرکت‌های دانش بنیان عرصه صنعت فرودگاهی کشور برای خروج ارز از کشور را بالا توصیف کرد و گفت: در این نمایشگاه 24 شرکت دانش بنیان حضور دارند و توانمندی‌های خود را به بازدیدکنندگان نمایشگاهی معرفی و عرضه می‌کنند. از آنجایی که صنعت فرودگاهی تمامی تجهیزات و تاسیسات خود را از خارج از کشور وارد می‌کند و وابستگی جدی به محصولات خارجی دارد در عمل تمامی فروش محصولات دانش بنیان در این حوزه، از خروج ارز از کشور جلوگیری می‌کند.
گفتنی است پنجمین نمایشگاه بین‌المللی فرودگاه، هواپیما، پرواز، صنایع و تجهیزات وابسته از روز شنبه 14 دی ماه جاری در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران افتتاح و تا روز سه‌شنبه 17 دی ماه ادامه خواهد داشت.

میانگین (0 آرا)

ارسال ایمیل