ناشر منبع

null تولید دستگاه آزمون سایش در محیط کنترل شونده
با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی صورت گرفت؛ 08:47

تولید دستگاه آزمون سایش در محیط کنترل شونده

یک شرکت دانش بنیان ایرانی توانسته است دستگاه آزمون سایش در محیط کنترل شونده را با قابلیت رقابت در بازار تولید کند.


به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری، شرکت تجهیز صنعت نصر در سال 1392 در شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان تاسیس شد و توانست در سال 94 مجوز دانش بنیان را برای محصولات خود دریافت کرده و در زمره شرکت های دانش بنیان قرار گیرد.
احمد شمس، مدیرعامل شرکت تجهیز صنعت نصر، در رابطه با محصول تولید شده در این مجموعه گفت: دستگاه آزمون سایش در محیط کنترل شونده، یکی از محصولاتی است که این مجموعه توانسته با حمایت-های صندوق نوآوری و شکوفایی تولید کند.
وی در رابطه با مزیت های این محصول، عنوان کرد: این دستگاه می تواند طبق استاندارد  ASTM G 99آزمون انجام داده و داده هایی مانند زمان، تعداد دور، مسافت، دما، نیروی اصطکاکی و ضریب اصطکاکی را به صورت لحظه ای نمایش دهد. علاوه بر این تنظیم سرعت دورانی دیسک بر اساس قطر مسیر سایش و سرعت خطی نیز یکی دیگر از مزایای این دستگاه است.
شمس ادامه داد: این دستگاه قابلیت های مناسبی دارد که از جمله آن می توان به قابلیت انجام آزمون در محیط خورنده و روانکار، قابلیت انجام آزمون از دمای محیط تا دمای 700 درجه سانتی گراد، قابلیت ذخیره داده به صورت فایل اکسل، قابلیت جابه جایی محل پین روی دیسک و تنظیم مسیر سایش از قطر 10 تا 50 میلیمتر و قابلیت تغییر مکانیزم آزمون از نوع pin on disk به  ball on diskاشاره کرد.
مدیرعامل شرکت تجهیز صنعت نصر، تصریح کرد: محدوده نیروی قابل اعمال این دستگاه از 1 تا 200 نیوتون بوده و می تواند توسط پیچ و فنر اعمال نیرو کند؛ لذا با توجه به ویژگی ها و قابلیت های ذکر شده برای این دستگاه می توان گفت که دستگاه آزمون سایش در محیط کنترل شونده قابلیت رقابت با نمونه های خارجی را دارد.
شمس درباره بازار هدف محصول تولیدی این شرکت نیز گفت: با توجه به کاربردهای دستگاه آزمون سایش در محیط کنترل شونده می توان گفت که بازار هدف و مصرف کنندگان این محصول، دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی و پژوهشی هستند. به بیان دیگر دستگاه آزمون سایش در محیط کنترل شونده در آزمایشگاه های تحقیقاتی مورد استفاده قرار می گیرد.
وی با اشاره به کاربردی بودن تسهیلات صندوق نوآوری و شکوفایی بیان کرد: تسهیلات صندوق برای مجموعه تجهیز صنعت نصر بسیار کارآمد بود.
مدیرعامل شرکت تجهیز صنعت نصر، در پایان در خصوص چشم انداز این مجموعه برای توسعه محصول خود گفت: یکی از مهم ترین سیاست های این شرکت فروش در بازار داخلی و خارجی است. از همین رو با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تعامل مناسبی برقرار کرده‌ایم و در حال تهیه پیش نیازهای صادرات به کشورهای دیگر هستیم.

 

میانگین (0 آرا)

ارسال ایمیل