ناشر منبع

null با اتکا بر توان داخلی می‌توانیم نیازهای فرودگاه‌ها را تامین کنیم
عضو هیات مدیره شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران: 09:55

با اتکا بر توان داخلی می‌توانیم نیازهای فرودگاه‌ها را تامین کنیم

عضو هیات مدیره شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران با بیان اینکه در صنعت فرودگاهی به دنبال نوآوری از طریق توسعه منابع انسانی دانش محور هستیم، گفت: باور داریم که با اتکا بر توان داخلی می‌توانیم نیازهای سخت‌افزاری و نرم‌افزاری فرودگاه‌ها را تامین کنیم.


  به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری، سعید اکبری در رویداد ارائه نیازهای فناورانه صنعت فرودگاهی به اقدام این شرکت برای استفاده از توانمندی‌های شرکت‌های دانش بنیان در سال‌های اخیر اشاره کرد و گفت: این رویداد حلقه مفقوده بین صنایع و ارائه کنندگان خدمات دانش بنیان و صنعتگران است.
وی افزود: جریان بهره‌مندی از توان شرکت‌های دانش بنیان از دو سال پیش آغاز شده است و پیش از آن با امکانات بالقوه صنعتگران و فناوران ایرانی آگاهی نداشتیم اما امیدواریم که بعد از این رویداد مسیر استفاده از محصولات دانش بنیان هموار شود. باور داریم که با اتکا بر توان داخلی می‌توانیم نیازهای سخت‌افزاری و نرم‌افزاری فرودگاه‌ها را تامین کنیم.
اکبری ضمن بیان تاریخچه‌ای از شکل‌گیری شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، اهداف راهبردی این شرکت را بیان کرد و گفت: یکی از اهداف ما که با این رویداد تامین می‌شود نوآوری از طریق توسعه منابع انسانی دانش محور است. ارائه سرویس خدمات هوایی در فرودگاه‌ها نیازمند زیر ساخت‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری است، اما به دلیل نا آشنایی با دستاوردهای فنی و دانشی داخلی تا مدت‌ها نمی‌دانستیم که می‌توانیم چالش‌ها و مشکلات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری را با تکیه بر توان شرکت‌های دانش بنیان داخلی برطرف کنیم.
عضو هیات مدیره شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران به نیازهای صنعت هوایی کشور اشاره و تصریح کرد: در حال حاضر  ۱۱۴ راه هوایی برای هواپیماهای داخلی و عبوری و ۹۵ هزار کیلومتر راه هوایی در کشور وجود دارد که تحقق طرح‌های جدید برای افزایش کیفیت و بهینه‌سازی سرویس‌ها و خدمات مستلزم نیازهایی است که با استفاده از دانش موجود در کشور محقق می‌شود.
اکبری در پایان درباره اقتصادی کردن فرودگاه‌های کشور گفت: یکی از اهداف شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران که در اساسنامه شرکت نیز ذکر شده، تجاری‌سازی و اقتصادی کردن فرودگاه‌های کشور است . فرودگاه‌ها جزو سیستم‌های حمل و نقلی مهم کشور است که باید اقتصادی باشد به عبارت دیگر ساخت فرودگاه و عملیاتی کردن آن و استفاده از آن باید به نفع کشور باشد.

میانگین (0 آرا)

ارسال ایمیل