ناشر منبع

null صندوق نوآوری و شکوفایی به دنبال جهت‌دار کردن توسعه فناوری در کشور است
دکتر ملکی‌فر در رویداد معرفی نیازهای فناورانه صنعت فرودگاهی: 09:51

صندوق نوآوری و شکوفایی به دنبال جهت‌دار کردن توسعه فناوری در کشور است

معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی هدف از برگزاری رویدادهای فناورانه در این صندوق را توسعه بازار و فروش محصولات و خدمات شرکت‌های دانش بنیان به متقاضیان فناوری در کشور عنوان کرد و گفت: در این رویدادها همچنین شرکت‌های دانش بنیان از نیازمندهای دستگاه‌ها مطلع شده و به این صورت توسعه فناوری جهت‌دار می‌شود.


به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، دکتر سیاوش ملکی‌فر در رویداد معرفی نیازهای فناورانه صنعت فرودگاهی، هدف از برگزاری رویدادهای ارائه نیازهای فناورانه در صندوق نوآوری را جهت‌دار کردن توسعه فناوری عنوان کرد و گفت : ۲۸۲ نفر برای این رویداد ثبت نام کرده اند که ۲۲۹ نفر آنها از ۱۰۰ شرکت دانش بنیان و 35 نفر از 30 شرکت غیر دانش بنیان هستند. همچنین سه نشست ارائه نیازهای فناورانه توسط سازمان هواشناسی کشور، شرکت فرودگاهی امام خمینی (ره) و شرکت فرودگاه‌های کشور برگزار خواهد شد.
معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی در مورد برنامه‌های دیگر این رویداد گفت: در این رویداد دو روزه دو نشست ارایه توانمندی‌های فناورانه توسط شرکت‌های دانش بنیان به همراه یک پنل تخصصی بررسی چالش‌ها و ارائه راهکارهای دستیابی به فرودگاه مدرن و هوشمند برگزار خواهد شد. در حاشیه این رویداد نمایشگاهی با حضور  ۸۳ شرکت دانش بنیان، ۳۲ صنعت و سازمان و ۱۶ فرودگاه برگزار و شرکت‌کنندگان دستاوردهای خود را به بازدید کنندگان معرفی خواهند کرد.
ملکی‌فر در بیان خدمات صندوق نوآوری و شکوفایی به شرکت‌های متقاضی فناوری در صنعت فرودگاهی تصریح کرد: ماموریت ما کمک به تجاری‌سازی نوآوری‌ها، اختراعات و شکوفاسازی و کاربردی کردن دانش است که متناسب با آن بسته‌های متنوعی از خدمات فراهم شده است تا با این خدمات از شرکت‌های دانش بنیان حمایت شود.
وی با اشاره به ارائه تسهیلات خرید محصولات دانش بنیان در صندوق نوآوری و شکوفایی یادآور شد: متقاضیان محصولات شرکت‌های دانش بنیان می‌توانند از تسهیلات لیزینگ و استصناع صندوق نوآوری استفاده کنند که در این طرح متقاضی 20 درصد هزینه خرید محصول را نقد پرداخت و 80 درصد دیگر را به صورت تسهیلات 36 ماهه 9 درصد از صندوق دریافت می‌کند. در این طرح محدودیت خاصی وجود ندارد و تاکنون در حوزه‌های مختلف استفاده شده است.
معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی ادامه داد: برای شرکت‌های دانش بنیان نیز خدمات بیشتری در نظر گرفته شده است که اخذ استانداردهای مرتبط در حوزه صنعت فرودگاهی نیز در این تسهیلات قرار دارد و صندوق نوآوری برای اخذ استانداردها از شرکت‌های دانش بنیان حمایت بلاعوض می‌کند.
ملکی‌فر به اهداف صندوق نوآوری و شکوفایی از برگزاری رویدادهای فناورانه در حوزه‌های مختلف اشاره کرد و گفت: هدف ما از برگزاری این رویدادها، یک گردهمایی علمی یا گفتگو نیست بلکه هدف ما توسعه بازار و فروش محصولات و خدمات شرکت‌های دانش بنیان به متقاضیان فناوری در کشور است. از سوی دیگر دستگاه‌ها و شرکت‌های بزرگ با ظرفیت‌های شرکت‌های دانش بنیان فعال درکشور آشنا می‌شوند. در عین حال شرکت‌های دانش بنیان نیز از نیازمندهای فناورانه دستگاه‌ها اطلاع پیدا کرده و به این صورت توسعه فناوری جهت‌دار می‌شود.

 

میانگین (0 آرا)

ارسال ایمیل