ناشر منبع

null فناوری‌های وارداتی به دست شرکت‌های دانش بنیان داخلی قابل تولید است
قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور بازرگانی: 10:16

فناوری‌های وارداتی به دست شرکت‌های دانش بنیان داخلی قابل تولید است

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور بازرگانی از نمایشگاه ارائه فناوری‌های نوین در مبارزه با قاچاق کالا و ارز در صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری بازدید کرد.

در حاشیه این بازدید، حسین مدرس خیابانی قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور بازرگانی در گفتگو با روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی به اقدام خوب این صندوق و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در برپایی این نمایشگاه اشاره کرد و گفت: همیشه مانع جدی بر سر راه رونق تولید و حمایت از تولید کشور، قاچاق کالا بوده است و تولیدکنندگان از قاچاق کالا به عنوان مانع جدی رشد و توسعه‌بخش تولید نام برده‌اند. امروز یک خلاقیت جدید در حوزه مبارزه با قاچاق کالا و ارز انجام شده است و این گردهمایی شرکت‌های دانش بنیان و شرکت‌هایی که در حوزه مبارزه با قاچاق کالا نوآوری می‌کنند بسیار در شناخت دستاوردهای جدید کمک کننده است.
وی بستن منافذ ورود کالای قاچاق به کشور را راهکار مبارزه با قاچاق کالا عنوان کرد و گفت: بعد از بازدید از نمایشگاه با دستاوردهای شرکت‌های دانش بنیان و جوانان خلاق در نمایشگاه آشنا شدم و به نظر می‌رسد که می‌توانیم دستگاه‌هایی که تاکنون وارداتی بوده‌اند را با استفاده از توان داخل تامین کنیم. محصولاتی برای افزایش قدرت تشخیص و سد کردن نفوذ کالاهای قاچاق به داخل کشور قابل تولید است.
قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور بازرگانی ضمن اشاره به بازتاب‌های این نمایشگاه گفت: بسیاری از دستگاه‌های مرتبط مانند سازمان گمرک، مرزبانی ناجا، شرکت فرودگاه‌های کشور یا سازمان بنادر که از ورود کالای قاچاق به کشور مراقبت می‌کنند از این نمایشگاه بازدید کرده و بخشی نیز به عقد تفاهم‌نامه نیز منجر شده است. بعضی از محصولات ارائه شده به مرحله تجاری‌سازی نیز رسیده‌اند و در حال حاضر در گمرک و مرزها و حتی مرزهای آبی نصب شده است و قابلیت استفاده دارد.
مدرس خیابانی در پایان خاطرنشان کرد: باید به موازات سایر راهکارهایی که برای حمایت از تولید و رونق تولید داریم بخشی دیگر مثل توانمندسازی و  تزریق نقدینگی به واحدهای تولیدی و جلوگیری از واردات کالاهای مشابه نیز یک حرکت جدی انجام دهیم. اگر نتوانیم به موازات ممنوعیت رسمی ورود کالا برای حمایت از تولید، برای جلوگیری از قاچاق کالا کاری کنیم تمام راهکارهای ما خنثی خواهد شد. امیدوارم این نمایشگاه نقطه عطف برای بهره مندی تمام دستگاه‌های کشور از دستاوردهای شرکت‌های دانش بنیان باشد و فناوری‌هایی که تاکنون وارداتی بودند در داخل و از جنس تولید ایرانی تولید می‌شود. 
 

میانگین (0 آرا)

ارسال ایمیل