ناشر منبع

null پرورش ماهی تیلاپیای تک جنس
با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی صورت گرفت؛ 08:03

پرورش ماهی تیلاپیای تک جنس

با حمایت‌های صندوق نوآوری و شکوفایی یک شرکت دانش بنیان داخلی توانست ماهی تیلاپیای تک جنس را پرورش داده و روانه بازار کند.


 به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری، مرتضی پارسافر، مدیرعامل شرکت آبزی پژوهان پیشگام، در خصوص ماهی پرورش یافته در این مجموعه گفت: این ماهی، تیلاپیای تک جنس است که خاصیت آن غیر قابل تکثیر طبیعی بودن و سریع الرشد بودن آن است.
وی ادامه داد: برای پرورش این ماهی محل‌هایی که آب شور غیر قابل شرب و کشاورزی دارند، مناسب است. در خصوص کاربرد این ماهی نیز می‌توان گفت که مصارف انسانی فراوانی دارد، به عنوان مثال پوست آن برای تولید چرم و سایر ضایعاتش برای تولید غذای دام و طیور مورد استفاده قرار می‌گیرد.
پارسافر تصریح کرد: محصول تولید شده در شرکت آبزی پژوهان پیشگام، به دلیل رعایت مسایل بهداشتی و با توجه به استفاده از آب و غذای استاندارد و بهداشتی، به لحاظ کیفیتی از مشابه خارجی خود بهتر بوده و از نظر قیمتی نیز به سختی می‌توان با آن رقابت کند.
مدیرعامل شرکت آبزی پژوهان پیشگام، عنوان کرد: بازار هدف شرکت، مصرف‌کنندگان داخلی و سپس حضور در بازارهای خارج از کشور است، لذا امیدواریم با توسعه تولید ماهی تیلاپیا در استان‌های یزد و سمنان و تولید مولد میگوی عاری از بیماری در بوشهر، بتوانیم قسمتی از محصول خود را صادر کنیم.
وی خاطرنشان کرد: شرکت آبزی پژوهان پیشگام، در حال حاضر مشغول ایجاد زیرساخت‌های لازم برای توسعه و صادرات محصولات خود است. لازم به ذکر است با توجه به اقتصاد مقاومتی، برنامه توسعه شیلات کشور برای این گونه ماهی، 100 هزار تن تولید برآورد شده است.
پارسافر با اشاره به کاربردی بودن تسهیلات صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: شرکت ما در رابطه با تولید ماهی تیلاپیای تک جنس تسهیلات دریافت کرده است که نحوه تخصیص و پرداخت این تسهیلات رضایت بخش بود و در برهه‌ای از زمان توانست مشکل نقدینگی شرکت را حل کند. این مجموعه از تسهیلات دریافتی صندوق در مواردی چون تجاری‌سازی و نمونه‌سازی نیز استفاده کرده است.
مدیرعامل شرکت آبزی پژوهان پیشگام، در پایان اظهار کرد: با توجه به مجوزهای اخذ شده شرکت از سازمان حفاظت محیط زیست برای توسعه تولید در استان‌های یزد و سمنان و در صورت تامین منابع مالی تولید، می‌توانیم اشتغال قابل توجهی ایجاد کنیم. با این وجود، در حال حاضر 20 نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم در شرکت مشغول به کار هستند.

میانگین (0 آرا)

ارسال ایمیل