ناشر منبع

null رایزنی صندوق نوآوری و شکوفایی با بانک مرکزی برای توسعه فعالیت‌ها در اکوسیستم نوآوری
07:08

رایزنی صندوق نوآوری و شکوفایی با بانک مرکزی برای توسعه فعالیت‌ها در اکوسیستم نوآوری

دکتر محمدصادق خیاطیان یزدی، عضو هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی امروز به همراه نمایندگان دبیرخانه کارگروه صندوق‌های پژوهش و فناوری با دکتر فرهاد حنیفی معاون نظارت بانک مرکزی دیدار و گفتگو کردند.

در این نشست دکتر خیاطیان ضمن تشریح روند قانونی شکل‌گیری صندوق‌های پژوهش و فناوری، به نقش این صندوق‌‎ها در زیست بوم فناوری و نوآوری کشور اشاره کرد و با ارائه گزارشی از فعالیت‌های یک ساله کارگروه صندوق‌‌های پژوهش و فناوری در دوره جدید، به بیان رویکردهای جدید کارگروه در زمینه مجوز تاسیس، نظارت و توانمندسازی‌های صندوق‌ها پرداخت.
خطیان تاکید کرد: استفاده از ظرفیت‌های صندوق‌های پژوهش و فناوری به عنوان همکاران اصلی صندوق نوآوری و شکوفایی در دوره جدید تیم مدیریتی صندوق بسیار مورد توجه بوده به طوری که این صندوق‌ها توانسته‌اند در یک سال اخیر سیاست تمرکزدایی و نقش‌آفرینی در سرمایه‌گذاری خطرپذیر صندوق نوآوری و شکوفایی را همراه کنند.
دکتر حنیفی نیز در این دیدار ضمن تایید وجود چنین نهادهایی برای حمایت از نوآوری و فناوری در کشور، آمادگی این بانک برای حمایت از توسعه فعالیت‌ها در این اکوسیستم‌ را اعلام کرد.
وی همچنین ضمن قدردانی از توجه کارگروه به ابعاد نظارتی و عملکردی صندوق‌های پژوهش و فناوری، بر ضرورت نظارت هرچه بیشتر بر این صندوق‌ها تاکید کرد.

میانگین (0 آرا)

ارسال ایمیل