ناشر منبع

null ورود ساتکاب به حوزه دانش بنیان برای عقد قراردادهای تجاری میان شرکت‌های دانش بنیان و بخش‌های دولتی
معاون تحقیقات و منابع انسانی وزارت نیرو خبر داد: 12:31

ورود ساتکاب به حوزه دانش بنیان برای عقد قراردادهای تجاری میان شرکت‌های دانش بنیان و بخش‌های دولتی

معاون تحقیقات و منابع انسانی وزارت نیرو از ورود شرکت مادر تخصصی مدیریت ساخت و تهیه کالا‌های آب و برق (ساتکاب) به حوزه دانش بنیان خبر داد و گفت: در ساتکاب، مجرای ورود شرکت‌های دانش بنیان به عقد قراردادهای تجاری و بهره‌مندی از حمایت‌های دولتی تسهیل خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری، محمدصالح اولیاء در آیین آغاز به کار گردهمایی فناورانه سازمان‌ها، صنایع، شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌های حوزه آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست به توانمندی‌های وزارت نیرو در عرصه توسعه علم و فناوری اشاره کرد و گفت: وزارت نیرو نقش مهمی در حوزه موضوعات تخصصی و فناوری دارد زیرا با بهره‌مندی از مراکز علمی و تحقیقاتی مانند پژوهشگاه نیرو از یک طرف و تقاضای بسیار برای دریافت فناوری از طرف دیگر می‌تواند در اکوسیستم نوآوری نقش فعال داشته باشد.
وی به جایگاه شرکت‌های دانش بنیان در رقابت‌های اقتصادی اشاره کرد و گفت: ظهور فناوری‌های جدید در حوزه‌های تخصصی علاوه بر کمک به حل مسائل و مشکلات کشور باعث ایجاد اعتماد به نفس در جامعه جوان و تاثیرگذاری آنها در راهبردهای کشور شده است. فناوری در بخش خدماتی و تولید حضور جدی دارد و شرکت‌های دانش بنیان به عنوان متولیان تولید فناوری به رقابت‌های اقتصادی ورود پیدا کرده‌اند. شرکت مادر تخصصی مدیریت ساخت و تهیه کالاي آب و برق (ساتکاب) پیشتر به دنبال تامین کالا بود که ماموریت دانش بنیان نیز برای آن طراحی شد. این مجموعه در حال حاضر با پشتیبانی وزارت نیرو برای توسعه فناوری نیز فعالیت می‌کند.  
معاون تحقیقات و منابع انسانی وزارت نیرو کم‌رنگ بودن همکاری با شرکت‌های دانش بنیان را به دلیل نبود راهکار ارتباطی بخش خصوصی با دولتی عنوان کرد و گفت: برقراری ارتباط بین دستگاه‌های اجرایی به عنوان متقاضیان خدمات و شرکت‌های دانش بنیان و تولید کننده فناوری در قالب B2G مسئله مهمی است که نیازمند طراحی راهکار و استفاده از ظرفیت‌های دولت است. بر همین اساس در ساتکاب، زمینه ورود و نفوذ شرکت‌های دانش بنیان به قراردادها فراهم خواهد شد تا از این طریق مجرای ورود شرکت‌های دانش بنیان به عقد قراردادهای تجاری و بهره‌مندی از حمایت‌های دولتی تسهیل شود. 
اولیاء به صندوق پژوهش و فناوری وزارت نیرو به عنوان یک مرجع مالی اشاره کرد و گفت: در حال حاضر صندوق پژوهش و فناوری وزارت نیرو در زمینه برق فعالیت می‌کند که با افزایش سرمایه به حوزه آب نیز ورود خواهد کرد و در این گردهمایی شرکت‌های تخصصی حوزه آب و برق وزارت نیرو می‌توانند از فرصت عرضه فناوری در نمایشگاه و همچنین پنل‌ها و برنامه‌های حاشیه‌ای آن استفاده کنند.
 

میانگین (0 آرا)

ارسال ایمیل