ناشر منبع

null برای پاسخگویی به چالش‌های ملی به فناوری نیاز داریم
رییس مرکز توسعه فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری‌ ریاست جمهوری: 12:30

برای پاسخگویی به چالش‌های ملی به فناوری نیاز داریم

رییس مرکز توسعه فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری‌ ریاست جمهوری با بیان اینکه همه عناصر حاکمیتی برای دستیابی به دستاوردهای جدید از شرکت‌های دانش بنیان و استارت‌آپ‌ها حمایت خواهند کرد، گفت: در حال حاضر 60 شتاب‌دهنده در حوزه انرژی و 154 شرکت دانش بنیان به صورت تخصصی در حوزه آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست فعالیت می‌کنند.

به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری، اسماعیل قادری‌فر، در گردهمایی فناورانه سازمان‌ها، صنایع، شرکت‌های دانش بنیان و استارت‌آپ‌های حوزه آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست بر حمایت همه‌جانبه دولت از شرکت‌های دانش بنیان تاکید کرد و گفت: صندوق نوآوری و شکوفایی به عنوان بزرگترین نهاد سرمایه‌گذاری خطرپذیر در کشور با ابزارهای تخصصی، هوشمند، نوین و کارآمد در خدمت شرکت‌های دانش‌بنیان است و در این راستا همه عناصر موثر حاکمیتی به شرکت‌های دانش بنیان خدمت‌رسانی خواهند کرد و برای حمایت از مجموعه‌های فناور فعالیت می‌کنند تا یک نظام تضمین بازار را در اختیار این شرکت‌ها قرار دهند. این گردهمایی فرصتی را برای شرکت‌های دانش بنیان و استارت‌آپی فراهم می‌کند تا با پوشش ضعف‌های احتمالی و پیدا کردن نقاط قوت، دستیابی به اهداف مشترک فراهم شود.
 وی از خشکسالی و محیط زیست به عنوان چالش‌های ملی یاد کرد و گفت: مسئله آب، خشکسالی و محیط زیست که در سراسر کشور با مشکلات و تبعات آن روبرو هستیم از چالش ملی محسوب می‌شوند و برای پاسخگویی به این چالش‌ها به راهکارهای فناوری نیاز داریم و امیدواریم که شرکت‌های دانش بنیان راهکارهای حل این چالش‌های را تامین کنند. 
قادری‌فر با اشاره به اهداف برگزاری این گردهمایی گفت: هدف ما از برگزاری این گردهمایی برقراری ارتباط بین دستگاه‌های اجرایی و شرکت‌های دانش بنیان است.  اگر گردهمایی یا نشستی به عقد قرارداد و توسعه بازار و رشد فناوری که مردم را منتفع می‌کند نشود، کاری بیهوده خواهد بود. با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته این گردهمایی با ۱۱ قرارداد همکاری بین دستگاه‌های اجرایی و شرکت‌های دانش بنیان به پایان خواهد رسید که به نظر من گام بزرگی در این عرصه است. 
رییس مرکز توسعه فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری‌ ریاست جمهوری به برنامه‌های وزارت نیرو در عرصه توسعه مرزهای دانش و فناوری اشاره کرد و گفت: وزارت نیرو در حوزه مدیریت آب به عنوان متولی این حوزه در سه زمینه آب شرب، آب صنعتی و آب کشاورزی برنامه‌های کلیدی و کاربردی پیش‌بینی کرد و شاهد هم‌افزایی هر چه بیشتر میان منابع و امکانات دولتی برای خدمت‌رسانی به شرکت‌های دانش بنیان و بازارسازی فناوری‌های آنها هستیم که یکی از نمونه‌های آن برگزاری این گردهمایی سازنده است. در این دو روز با توانمندی‌ها و دستاوردهای شرکت‌های دانش بنیان آشنا خواهیم شد.
به گفته وی، از حدود 4600 شرکت دانش بنیان در کشور 154 شرکت دانش بنیان به صورت تخصصی در حوزه آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست فعالیت می‌کنند و 60 شتاب‌دهنده فناور نیز با محوریت حوزه انرژی فعالیت دارند.
قادری‌فر در پایان خاطرنشان کرد: در این گردهمایی، بهم‌رسانی عرضه و تقاضا با محوریت شرکت‌های دانش بنیان و حمایت از شتاب‌دهنده‌ها و نقش آفرینی فعالان و نخبگان را دنبال می‌کنیم تا به اهداف خود برای تعالی کشور در حوزه علم و فناوری به عنوان شاه بیت اقتدار کشور دست یابیم.
 

میانگین (0 آرا)

ارسال ایمیل