ناشر منبع

null ثبت‌نام بیش از 400 فناور برای حضور در گردهمایی فناورانه مبارزه با قاچاق کالا و ارز
دکتر ملکی‌فر اعلام کرد: 11:54

ثبت‌نام بیش از 400 فناور برای حضور در گردهمایی فناورانه مبارزه با قاچاق کالا و ارز

معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی با اشاره به ثبت‌نام بیش از 400 فناور برای حضور در گردهمایی ارائه فناوری‌های نوین در مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: همچنین در نمایشگاهی که در حاشیه این گردهمایی برپا شده است 102 شرکت دانش بنیان حضور دارند.

 

به گزارش روابط عمومی ‌صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری، دکتر سیاوش ملکی‌فر در مراسم افتتاحیه گردهمایی ارائه فناوری‌های نوین در مبارزه با قاچاق کالا و ارز که صبح امروز در محل صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد، هدف از برگزاری این رویداد را تزریق فناوری و نفوذ دانش پیشرفته شرکت‌های دانش بنیان به سمت دستگاه‌های مبارزه با قاچاق کالا و ارز عنوان کرد و گفت: نتایج استفاده از توانمندی‌های شرکت‌های دانش بنیان در مبارزه با قاچاق، علاوه بر ایجاد اشتغال پایدار و کاهش خروج ارز، استفاده از دانش و فناوری در مبارزه با قاچاق است.
وی افزود: همپای پیچیده‌تر شدن راه‌های قاچاق کالا و ارز از کشور، نهادهای مقابله کننده نیز به ابزارهای پیشرفته تجهیز شوند؛ در این زمینه ابزارهای فناوری مانند پهپاد می‌تواند جایگزین منابع انسانی شود.
معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی با اشاره به همکاری این صندوق در توسعه محصولات دانش بنیان مرتبط با پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالا و ارز در کشور، گفت: چنانچه دستگاه‌های انتظامی‌ و اجرایی با محصولی مواجه شدند که کلیات آن مورد تایید بود اما تیراژ و مقیاس مورد نیاز آنها را تامین نمی‌کند می‌توانند در یک همکاری سه‌جانبه با استفاده از انواع تسهیلات صندوق نوآوری و شکوفایی به تیراژ و مقیاس مورد نظر خود دست یابند و صندوق نوآوری نیز تسهیل‌گر این بحث خواهد بود.
ملکی‌فر در ادامه با بیان اینکه بیش از 400 فناور برای حضور در این گردهمایی ثبت‌نام کردند، گفت: از این تعداد 251 نفر از 120 شرکت دانش بنیان، 55 نفر از 30 شرکت غیر دانش بنیان و 70 نفر از دانشگاه و موسسات در این گردهمایی حضور دارند.
وی در ادامه به برنامه‌های جانبی گردهمایی ارائه فناوری‌های نوین در مبارزه با قاچاق کالا و ارز اشاره کرد و  گفت: در این گردهمایی هشت نشست برای ارائه نیازهای فناورانه دستگاه‌های اجرایی به همت ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز برگزار می‌شود که از شرکت‌‎های دانش بنیان دعوت می‌کنم در این نشست‌ها حضور پیدا کرده و با نیازها آشنا شوند. همچنین نشستی توسط یک شرکت دانش بنیان برای معرفی توانمندی‌های خود در عرصه پیشگیری و مقابله با قاچاق کالا و ارز ارائه می‌شود.
معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی در ادامه به برپایی نمایشگاه دستاوردهای شرکت‌های دانش بنیان در حوزه قاچاق کالا و ارز در حاشیه این گردهمایی اشاره کرد وگفت: در این نمایشگاه 102 شرکت دانش بنیان حضور دارند. ضمن اینکه هشت غرفه نیز به سازمان‌ها و دستگاه‌های مختلف فعال در حوزه مقابله با قاچاق کالا و ارز اختصاص یافته است.
ملکی‌فر در ادامه طرح فروش اقساطی یا لیزینگ محصولات شرکت‌های دانش بنیان را یکی از طرح‌های پرکاربرد در گردهمایی‌ها و رویدادهای مشابه اعلام کرد و گفت: متقاضیان استفاده از محصولات دانش بنیان ۸۰ درصد از هزینه محصول را در قالب تسهیلات با سود 9 درصد و دوره بازپرداخت سه ساله از صندوق نوآوری و شکوفایی دریافت خواهند کرد.
وی در پایان خاطرنشان کرد: در اکوسیستم نوآوری کشور بیش از 4600 شرکت دانش بنیان وجود دارند  که در حوزه‌های مختلف صنعت و فناوری فعالیت می‌کنند و نیازمند خدمات مالی مختلف هستند و صندوق نوآوری و شکوفایی  با تمامی‌ ابزارهایی که دارد از آنها حمایت می‌کند.

میانگین (0 آرا)

ارسال ایمیل