ناشر منبع

null دستاوردهای برپایی پاویون شرکت‌های دانش بنیان در نمایشگاه یوروپورت هلند
از سوی مدیر توانمندسازی صندوق نوآوری و شکوفایی تشریح شد؛ 04:38

دستاوردهای برپایی پاویون شرکت‌های دانش بنیان در نمایشگاه یوروپورت هلند

پاویون دریایی ایران در نمایشگاه صنایع دریایی، دریانوردی، کشتی‌سازی و فراساحل هلند ((EUROPORT 2019 با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی و با حضور پنج شرکت دانش بنیان در روزهای 14 تا 17 آبان ماه جاری برپا شد.


  به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری، مرضیه شاوردی، مدیر توانمندسازی صندوق نوآوری و شکوفایی با اعلام این مطلب، گفت: در این نمایشگاه شرکت‌های ایرانی به معرفی محصولات دانش بنیان خود، ایجاد شبکه تجاری جهت صادرات و یا تأمین کالاهای مورد نیاز خود پرداختند.
وی در ادامه به دستاوردهای برپایی پاویون ایران در نمایشگاه یوروپورت اشاره کرد و گفت: مهمترین دستاورد برپایی این پاویون، حضور قدرتمند و افتخارآمیز کشورمان در شرایط ظالمانه تحریم‌های یکجانبه کشورهای غربی است که موجب تعجب شرکت‌های خارجی حاضر در نمایشگاه بود که نشان از حسن نیت ایران در تجارت بین‌المللی با کشورهای اروپایی داشت و باعث تلطیف روابط تجاری در حوزه دریایی شد.
شاوردی تصریح کرد: از دیگر دستاوردهای این نمایشگاه می‌توان به رایزنی شرکت‌های دانش بنیان ایرانی با شرکت‌هایی از کشورهای آلمان، سنگاپور، ترکیه، رومانی، اسپانیا، اوکراین و عمان برای ایجاد روابط و جلسات تجاری B2B اشاره کرد که بر این اساس مقرر شد تا لیست محصولات دانش بنیان صادراتی ایران برای بررسی طرف‌های خارجی ارسال شود.
مدیر توانمندسازی صندوق نوآوری و شکوفایی افزود: شرکت‌های ایرانی حاضر در نمایشگاه یوروپورت هلند با ارائه توانمندی‌های فناورانه خود و همچنین تقویت شبکه تجاری خود با سایر کشورها توانستند رایزنی‌های مناسبی را در حوزه فروش و صادرات و همچنین تأمین نیازمندی‌های تولیدی خود داشته باشند.
وی یادآور شد: همچنین جلساتی درباره همکاری‌های آتی و تعامل در حوزه‌های بین‌المللی میان شرکت‌های دانش بنیان ایانی با انجمن تکنولوژی دریایی هلند (NMT)، انجمن لایروبی هلند (CEDA)، انجمن بین‌المللی صنعت بانکرینگ (IBIA) و شرکت هلند شیپیاردز (Holland Shipyards) برگزار شد.
شاوردی با اشاره به دیپلماسی انجام شده در کشور هلند برای بازارسازی محصولات دانش بنیان ایران در این کشور، گفت: حضور آقای نراقی، مسئول بخش اقتصادی سفارت جمهوری اسلامی ایران در پاویون ایران و گفت‌وگوی شرکت‌های حاضر با ایشان نیز موجب پیگیری در جهت معرفی بهتر و مستمر محصولات دانش بنیان حوزه دریایی در کشور هلند شد. بر این اساس شرکت‌های علاقمند می‌توانند با همیاری و همفکری بخش اقتصادی ایران به توسعه بازار و کسب و کار خود در کشور هلند بپردازند.
مدیر توانمندسازی صندوق نوآوری و شکوفایی در پایان خاطرنشان کرد: در این پاویون ضمن معرفی بیست و یکمین نمایشگاه دریایی جمهوری اسلامی ایران که در روزهای پنجم تا هشتم آذر ماه سال جاری در بندرعباس برگزار می‌شود، از شرکت‌های خارجی برای حضور و بازدید از نمایشگاه دعوت به عمل آمد. در این راستا شرکت‌هایی از کشورهای هلند، آلمان، ایتالیا، رومانی، سنگاپور، ترکیه، عمان، هند و امارات اقدام به ثبت‌نام و اخذ غرفه در این نمایشگاه کردند.

میانگین (0 آرا)

ارسال ایمیل