ناشر منبع

null تسهیلات لیزینگ شامل تمام خدمات و محصولات دانش بنیان می‌شود
دکتر ملکی‌فر در در دومین رویداد خوش‌آمدگویی به شرکت های دانش بنیان: 08:31

تسهیلات لیزینگ شامل تمام خدمات و محصولات دانش بنیان می‌شود

معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: در گذشته تسهیلات لیزینگ تنها شامل خدمات نرم‌افزاری و محصولات می‌شد که در حال حاضر این موانع برطرف شده و تسهیلات لیزینگ تمام خدمات و محصولات دانش بنیان را در بر می‌گیرد.


  به گزارش روابط عمومی ‌صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری، دکتر سیاوش ملکی‌فر در دومین رویداد خوش‌آمدگویی به شرکت¬های دانش¬بنیان گفت: صندوق نوآوری در راستای تامین مالی شرکت‌های دانش بنیان تاسیس شده و در قانون، ظرفیت‌های خوبی برای این صندوق پیش بینی شده است. تمام تلاش صندوق نوآوری نیز استفاده حداکثری از ظرفیت‌ها برای خدمت‌رسانی بهتر به شرکت‌های دانش بنیان است. هدف از برگزاری این رویداد آشنایی بیشتر شرکت‌های دانش بنیان نوپا با بسته‌های خدماتی صندوق نوآوری است.
معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی تصریح کرد: در فصل تابستان حدود 294 شرکت احراز صلاحیت دانش بنیان شدند که این تعداد شامل دو گروه می‌شود؛ گروهی که صلاحیت آنها تمدید شده و گروهی که برای اولین بار عنوان دانش بنیانی را کسب کرده‌اند. در این رویداد 322 نفر از شرکت‌های دانش بنیان، مراکز رشد و پارک‌های علم و فناوری حضور دارند.
وی در ادامه با تاکید بر اینکه شرکت‌های دانش بنیان باید به جایگاه حقوقی صندوق نوآوری و شکوفایی توجه داشته باشند، افزود: متاسفانه بسیاری از شرکت‌های دانش بنیان در این خصوص اطلاعات کافی ندارند و صندوق نوآوری را زیرمجموعه معاونت علمی‌  و فناوری ریاست جمهوری می‌دانند، در حالی که صندوق نوآوری و شکوفایی زیر نظر مستقیم رئیس جمهور فعالیت می‌کند. به بیان ساده‌تر صندوق نوآوری و شکوفایی و معاونت علمی‌ دو نهاد همکار در اکوسیستم فناوری و نوآوری هستند که معاونت علمی ‌نهاد سیاست‌گذار و صندوق نوآوری نهاد تامین مالی این اکوسیستم است.
ملکی‌فر گفت: برخی از شرکت‌ها از کندی فرآیندهای خدمت‌رسانی در صندوق نوآوری گله‌مند بودند؛ در این خصوص هیات عامل سوم صندوق نوآوری تغییر رویکردهای اساسی را در دستور کار خود قرار داده و ابزارهای جدیدی را خلق کرده است. لذا خواهشمندم تجربه‌های قبلی خود را مبنای عمل قرار ندهید، چرا که به عنوان مثال صدور ضمانت‌نامه در گذشته ممکن بود تا دو ماه هم زمان ببرد، اما در حال حاضر صدور ضمانت نامه‌ها از کمتر از یک روز تا کمتر از یک هفته زمان خواهد برد.
معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی یادآور شد: علاوه بر این، صف درخواست تسهیلات و خدمات شرکت‌های کوچک و بزرگ را در صندوق تفکیک کرده‌ایم به این صورت که درخواست‌های زیر 500 میلیون تومان را به صندوق‌های پژوهش و فناوری و درخواست‌های بزرگ را به بانک‌ها ارجاع داده‌ایم؛ به بیان ساده‌تر صندوق نوآوری اقدامات گوناگونی را برای کاهش زمان‌بر بودن ارایه خدمات به شرکت‌های دانش بنیان انجام داده است.
وی خاطرنشان کرد: یکی دیگر از رویکردهای جدید صندوق نوآوری، حضور فعالانه در اکوسیستم فناوری و نوآوری است. در این راستا علاوه بر برقراری ارتباط با شرکت‌های دانش بنیان با سایر نهادهای فعال در این زیست بوم مانند پارک‌های علم و فناوری، مراکز رشد و... ارتباط برقرار کرده‌ایم. اقداماتی از این دست باعث شده تا آمار عملکرد صندوق نوآوری در یک سال قبل با سال‌های گذشته، قابل مقایسه نباشد.
ملکی‌فر اظهار کرد: بسیاری از شرکت‌ها از صندوق نوآوری درخواست کمک برای توسعه بازارشان را داشتند؛ در این راستا صندوق برنامه‌های مفصلی مانند تسهیلات 70 درصدی لیزینگ و... را برای توسعه بازار شرکت‌های دانش بنیان در دستور کار خود قرار داده است. در گذشته این تسهیلات تنها شامل خدمات نرم‌افزاری و محصولات می‌شد که در حال حاضر این موانع برطرف شده و تسهیلات لیزینگ، تمام خدمات و محصولات دانش بنیان را در بر می‌گیرد.
معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی در پایان ادامه داد: برای حضور در نمایشگاه‌های داخلی و خارجی تسهیلات خوبی را برای شرکت‌های دانش بنیان در نظر گرفته‌ایم که این امر به توسعه فروش شرکت‌ها کمک شایانی می‌کند، موفقیت‌هایی که اخیرا شرکت‌های دانش بنیان ایرانی در نمایشگاه‌های مختلف کسب کرده‌اند، گویای این امر است. علاوه بر این برای توسعه بازار شرکت‌های دانش بنیان رویدادهای تخصصی را در نظر گرفته‌ایم که تاکنون تعدادی از آنها برگزار شده و تا پایان سال نیز ادامه خواهد داشت.

میانگین (0 آرا)

ارسال ایمیل