ناشر منبع

null انتشار فراخوان پژوهشی با عنوان «طراحی و تولید کیت استخراج مغناطیسی DNA ژنومیک از خون با بازده بالا» با حمایت صندوق نوآوری
15:30

انتشار فراخوان پژوهشی با عنوان «طراحی و تولید کیت استخراج مغناطیسی DNA ژنومیک از خون با بازده بالا» با حمایت صندوق نوآوری

یکصد و هفتاد و دومین فراخوان پژوهشی با عنوان «طراحی و تولید کیت استخراج مغناطیسی DNA ژنومیک از خون با بازده بالا» با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی و به سفارش یک شرکت دانش‌بنیان منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، در تحقیقات مولکولی، آزمایش‌های ژنتیکی و تست‌های تشخیص طبی، استخراج DNA از نمونه خون کامل و بافت، همواره از ضروری‌ترین روش‌ها محسوب می‌شود.

با توجه به نیاز مراکز ژنتیک پزشکی متمرکز بر تشخیص اختلالات و بیماری‌های ژنتیکی به DNA استخراج‌شده با غلظت و خلوص بالا، بهینه‌سازی پروتکل کیت استخراج مغناطیسی DNA از نمونه خون ضرورت دارد. این مهم با انتخاب و تهیه نانوذرات مغناطیسی با پوشش و اندازه مناسب، دستیابی به فرمولاسیون، تولید بافرهای مورد نظر و در نهایت ساخت کیت کامل استخراج مغناطیسی DNA امکانپذیر است. 

هدف از این طرح پژوهشی، انتخاب نانوذرات مغناطیسی با پوشش سطحی مناسب، دستیابی به فرمولاسیون بافرهای مورد نیاز، بهینه‌سازی پروتکل جهت استخراج مغناطیسی DNA از نمونه خون کامل با غلظت بالا و تکرارپذیری نتایج آزمون‌های کیفیت است.

شرکت در این فراخوان پژوهشی و ارائه پروپوزال در قالب انفرادی، گروهی، شرکتی و سازمانی مجاز است. پروپوزالی که بیشترین تناسب را با الزامات این نیاز پژوهشی داشته باشد، انتخاب و به عنوان مجری به شرکت دانش‌بنیان معرفی خواهد شد.

گروه‌های پژوهشی تا روز سه‌شنبه 30 آبان ماه 1402 فرصت دارند پروپوزال‌های خود را در قالب Word از طریق سامانه غزال صندوق نوآوری و شکوفایی به نشانی ghazal.inif.ir ارسال کنند و جهت ارتباط با کارگزاری دانا شریف با شماره تلفن 02188486852 تماس بگیرند.

 

ارسال ایمیل