ناشر منبع

null امضای تفاهم‌نامه همکاری میان صندوق جسورانه سپهر یکم و معاونت صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی
08:26

امضای تفاهم‌نامه همکاری میان صندوق جسورانه سپهر یکم و معاونت صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی

در مراسمی، تفاهم‌نامه همکاری مشترک میان صندوق جسورانه سپهر یکم و معاونت صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی امضا و بر اساس آن صندوق سپهر یکم، هشت میلیارد تومان در مجموعه «سلام» سرمایه‌گذاری کرد.

 به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، در راستای حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق مرتبط با موضوع صنایع دستی و همچنین جلب مشارکت مردم و بخش خصوصی و دولتی در جهت سرمایه‌گذاری برای گسترش کسب و کارهای حوزه صنایع دستی، تفاهم‌نامه همکاری مشترک میان معاون صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و صندوق جسورانه سپهر یکم با حضور معاون صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی به امضا رسید.
در این برنامه سیاوش صمیمی، مدیر امور مجامع ‌و صندوق‌های سرمایه‌گذاری صندوق نوآوری و شکوفایی به عنوان یکی از سهامداران صندوق جسورانه سپهر یکم در سخنانی گفت: این صندوق‌ها قرار است صرفا سرمایه‌گذاری کنند و بهترین ابزارها برای تأمین مالی هستند. اگر قرار باشد وام بدهیم افراد را بدهکار کرده‌ایم. خوبی این مدل آن است که سرمایه‌گذار پول می‌آورد و با هنرمند شریک می‌شود. اگر هنرمند موفق شد هم سرمایه‌گذار سود می‌برد و هم هنرمند و هر وقت ضرر کرد هر دو متضرر می‌شوند.
در این مراسم همچنین مریم جلالی، معاون صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی در سخنانی گفت: همیشه خانواده سالم الگوی پیشرفت ما بوده است. شاخص‌های توسعه غربی نسخه‌ای برای ما نیستند. همیشه در پی آن بودم که شاخص‌های بومی پیشرفت را به خصوص در حوزه خانواده پیدا کنم. فکر می‌کردم خانواده سالم خانواده‌ای است که بتواند به چرخه تولید کمک کند.
جلالی با تاکید بر اینکه صنایع دستی موجب استحکام خانواده است گفت: صنایع دستی شکل دهنده رفتار و متضمن سلامت نیز هست. همچنین صنایع دستی در زنجیره ارزش از لحظه خلق ایده تا لحظه مصرف به کمک احتیاج دارد و باید در این زنجیره حمایت‌ها را معنا دهیم. صنایع دستی حاصل سلیقه بوده و اگر محصولی خلق شده نتیجه تلاش ایرانی‌ها بوده که آن هم مبتنی بر فرهنگ و ریشه‌های قدیمی است. 
وی با بیان اینکه صنایع دستی به نوع جدیدی از سرمایه‌گذاری نیاز دارند، گفت: صندوق‌های جسورانه می‌توانند یکی از حمایت کنندگان از صنایع دستی باشند. باید بتوانیم صنایع دستی را به روز کرده و نگاه تازه ای به آن داشته باشیم.
همچنین در ادامه این مراسم، حسن پناهی مدیر سرمایه‌گذاری صندوق جسورانه سپهر یکم گفت: این صندوق‌ها نسل جدیدی از صندوق‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر در شرکت‌های دانش بنیان هستند که ۱۰ سالی از تأسیس آن می‌گذرد. در نسل قبلی آنها، نتایج مورد نظر به دست نیامد اما در دوره جدید قرار است به صورت جدی‌تر کار کند. این صندوق سهامدارانی دارد که در نظر داریم با کمک آنها در حوزه صنایع خلاق کار کنیم. همچنین در حوزه صنایع دستی و گردشگری نیز سرمایه‌گذاری خواهیم کرد. 
وی افزود: مجموعه «سلام» اولین شرکت در حوزه صنایع دستی است که کار را در این حوزه با آن شروع کردیم و ۸ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در این شرکت انجام دادیم. در آینده نیز با شرکت‌های دیگری در حوزه صنایع دستی و گردشگری کار می‌کنیم.
محمدحسین احمدی مدیرعامل مجموعه فرهنگی «سلام» نیز در این نشست گزارشی از فعالیت‌های این مؤسسه ارائه کرد و گفت: یکی از برنامه‌های آینده ما ایجاد مجتمع کارگاهی و دهکده گردشگری و صنایع دستی بود که در حال حاضر بلاتکلیف مانده است.
 

ارسال ایمیل