ناشر منبع

null رویداد تبادل فناوری شرکت شهرک‌های صنعتی استان تهران و شرکت‌های دانش بنیان برگزار شد
12:15
به همت صندوق نوآوری و شکوفایی:

رویداد تبادل فناوری شرکت شهرک‌های صنعتی استان تهران و شرکت‌های دانش بنیان برگزار شد

رویداد هم‌رسانی فناوری میان شرکت‌های دانش‌بنیان و شهرک‌های صنعتی استان تهران به همت صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، صبح امروز چهارشنبه پنجم مرداد ماه، رویداد توسعه همکاری‌های دانش‌بنیان در رفع نیازهای فناورانه واحدهای صنعتی در شهرک‌های صنعتی استان تهران با حضور جمعی از صنعت‌گران استان تهران و شرکت‌های دانش‌بنیان برگزار شد. 
پیش از این برنامه 68 واحد صنعتی، نیازهای فناورانه خود را مطرح کرده بودند که برای رویداد 11 واحد به عنوان واحدهای برگزیده معرفی شدند تا نیازهای خود را با 150 شرکت‌ دانش‌بنیان حاضر در این جلسه مطرح کنند. این برنامه به همت شرکت شهرک‌های صنعتی استان تهران و با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد. 
در این برنامه دکتر مرضیه شاوردی، مدیر توانمندسازی صندوق نوآوری و شکوفایی ضمن خوش‌آمدگویی به صنعت‌گران استان تهران و ابراز خشنودی از همکاری آن‌ها با شرکت‌های دانش‌بنیان گفت: صندوق نوآوری کارویژه شکل‌دهی به نظام تامین مالی فناوری در کشور را به عهده دارد.

 

وی افزود: به موجب قانون، صندوق نوآوری تنها مجاز به حمایت از شرکت‌‍‌های دانش‌بنیان است اما از آنجا که زیست‌بوم نوآوری کشور تنها به شرکت‌های دانش‌بنیان ختم نمی‌شود، صندوق سازوکارهای غیرمستقیمی را برای حمایت از هسته‌های فناوری و استارت‌آپ‌ها نیز در نظر گرفته است. برای مثال صندوق نوآوری با تامین اعتبار صندوق‌های پژوهش و فناوری تخصصی و استانی این امکان را فراهم می‌آورد تا به واسطه و با کمک این صندوق‌ها از سایر بازیگران زیست‌بوم نوآوری کشور نیز حمایت‌های لازم را به عمل آورد. 

دکتر شاوردی در ادامه خدمات صندوق نوآوری و شکوفایی به زیست‌بوم فناوری کشور را برشمرد و بیان کرد: خدمات صندوق نوآوری و شکوفایی به چهار دسته ارائه تسهیلات، صدور ضمانت‌نامه، سرمایه‌گذاری و توانمندسازی تقسیم می‌شود.
وی افزود: از آذرماه سال 97 تاکنون 14 هزار میلیارد تومان تسهیلات به شرکت‌های دانش‌بنیان ارائه شده است. 
مدیر توانمندسازی صندوق نوآوری و شکوفایی همچنین از این گفت که صندوق نوآوری در طول سه سال گذشته بیش از 23 هزار میلیارد تومان خدمات مالی به شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه‌های مختلف ارائه کرده که با توجه به سرمایه صندوق نوآوری که دو هزار و 600 میلیارد تومان است، این میزان حمایت با اهرمی ‌کردن منابع و ایجاد یک شبکه همکاری در نظام تامین مالی در کشور میسر شده است.
شاوردی با بیان اینکه صندوق نوآوری و شکوفایی به منظور فراهم آوردن پیش‌زمینه‌های صادرات، به شرکت‌های دانش‌بنیان خدمات بلاعوض توانمندسازی اعطا می‌کند، افزود: بخشی از این خدمات بلاعوض در زمینه اخذ استانداردهای بین‌المللی و صادراتی است. ضمن اینکه ما به شرکت‌های دانش بنیان کمک می‌کنیم با حضور در نمایشگاه‌های خارجی، با مشتریان بالقوه خارجی خود دیدار و زمینه توسعه صادرات محصولات خود را فراهم کنند.


استقبال شرکت‌های دانش‌بنیان برای تامین نیازهای صنایع استان تهران غیرقابل باور بود
در ادامه این برنامه سید ایمان حیاتی، معاون صنایع کوچک شرکت شهرک‌های صنعتی استان تهران در سخنانی بیان کرد: استقبال شرکت‌های دانش‌بنیان برای تامین نیازهای صنایع استان تهران برای من غیرقابل باور بود و به این خاطر از صندوق نوآوری و شکوفایی که در برگزاری این رویداد نهایت همکاری‌ را داشت تشکر می‌کنم. 
حیاتی اظهار کرد: مجموعه معاونت صنایع کوچک شهرک‌ها در قالب حمایت از شرکت‌های متوسط و کوچک ۷۰ عنوان حمایتی دارد کاملا به صورت بلاعوض ارائه می‌شوند. 
وی افزود: 20 تا 25 درصد صنایع کشور در استان تهران مستقر هستند و بیش از 92 درصد واحدها در شهرک‌های صنعتی استان تهران نیز واحدهای کوچک و متوسط با حداکثر 150 نفر تعداد کارکنان است.
معاون صنایع کوچک شرکت شهرک‌های صنعتی استان تهران تاکید کرد: ما در این رویداد فناورانه دنبال این هستیم که با به‌روز کردن دانش و فناوری جهش و بهره‌وری را در تولید شاهد باشیم.
حیاتی خاطرنشان کرد: نیازهای فناورانه صنایع صرفا به فراهم‌آوردن ماشین‌آلات خلاصه نمی‌شود. در خیلی جاها ما نیاز به توسعه دانش جهت بهره‌وری بیشتر در یک واحد صنعتی را احساس می‌کنیم.
وی همچنین خطاب به شرکت‌های دانش‌بنیان ابراز کرد: من تقاضا می‌کنم شرکت‌های دانش‌بنیان ارتباط خود را با شهرک‌های صنعتی استان تهران حفظ کنند. 

برپایی نمایشگاهی از محصولات دانش بنیان در صندوق نوآوری
در این رویداد همچنین نمایشگاهی از محصولات و توانمندی‌های شرکت‌های دانش‌بنیان در صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد که صنعت‌گران و مقامات شرکت شهرک‌های صنعتی استان تهران از آن بازدید کردند.

 


انعقاد قرارداد 2.9 میلیارد تومانی در محل صندوق نوآوری
در این برنامه همچنین یک قرارداد به ارزش دو میلیارد و 900 میلیون تومان میان شرکت تعاونی دانش‌بنیان نانوهوشمند یوشیتا و شرکت تعاونی سازه فولاد هرمس امضا شد. این قرارداد سرآغازی بر همکاری شرکت‌های دانش‌بنیان و شهرک‌های صنعتی استان تهران است.
 

 

نیازهای فناورانه ارائه شده توسط شرکت شهرک‌های صنعتی استان تهران :

 

عنوان

لینک دانلود

ارائه شرکت  صنایع انفورماتیک سدید

دانلود

ارائه شرکت پارسیان آنزیم (نان آوران)

دانلود

ارائه شرکت_ تلاونگ

دانلود

ارائه شرکت راسان

دانلود

ارائه شرکت نیرومند پلیمر پارس

دانلود

ارائه شرکت_تکاب اتصال دماوند

دانلود

ارائه شرکت اسوه سازان نیک

دانلود

ارائه شرکت فرافن گاز تهران

دانلود

ارائه النا بافت

دانلود

ارائه شرکت سنگبری پورانی

دانلود

ارائه شرکت جهان چیلیک 

دانلود

 

ارسال ایمیل