ناشر منبع

null ایران از پیشگامان و سرآمدان حوزه نانو در جهان است
14:31
دکتر وحدت در رویداد «نانو و رسانه»: 

ایران از پیشگامان و سرآمدان حوزه نانو در جهان است

رییس صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: مهم‌ترین اتفاقی که در دو دهه گذشته در حوزه نانو رخ داد، برنامه‌ریزی‌های دقیق و حساب‌شده برای توسعه آن بود که باعث شد کشور ما امروز به جایگاهی چنین در فناوری نانو دست یابد. 

به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، رویداد «نانو و رسانه» صبح امروز دوشنبه سوم مرداد ماه، به همت ستاد توسعه فناوری نانو و با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی در محل این صندوق برگزار شد. در این برنامه از خبرنگاران برتر حوزه نانو در بخش‌های مختلف خبرگزاری‌ها، مطبوعات و صداوسیما تقدیر به عمل آمد. 
دکتر علی وحدت، رییس صندوق نوآوری و شکوفایی در این برنامه ضمن تقدیر از فعالیت‌های دانشمندان و کارشناسان حوزه نانو و همچنین تشکر از خبرنگارانی که اقدام به ترویج اخبار پیشرفت فناوری نانو در سطح جامعه کرده‌اند، گفت: حوزه نانو یکی از اولین حوزه‌هایی بود که در کشور  ساز و کاری جدی برای آن تعریف شد.
وی افزود: در ایران حمایت‌های جدی از نیروی انسانی و دستاوردهای علمی در حوزه صنعتی و کاربردی شدن نانو اتفاق افتاده است و این امر امر مبارکی است که باعث شده تا ایران به عنوان یکی از پیشگامان و سرآمدان این حوزه در جهان شناخته شود.
رییس صندوق نوآوری و شکوفایی تاکید کرد: مهم‌ترین اتفاقی که در دو دهه گذشته در حوزه نانو رخ داد، برنامه‌ریزی‌های دقیق و حساب‌شده برای توسعه آن بود که باعث شد کشور ما امروز به جایگاهی چنین در فناوری نانو دست یابد. 
وحدت ادامه داد: ستاد نانو اولین مرکزی بود که برای توسعه نانو تاسیس شد و کارکرد آن می‌تواند الگوی بخش‌های مشابه در کشور باشد.
وی همچنین درباره نقش رسانه‌ها در خبررسانی پیشرفت‌های حوزه نانو بیان کرد: در توسعه نانو، نقش رسانه از دو جهت مهم است: انتقال حس خودباوری به جامعه و تشویق دانشمندان و دست‌اندرکاران این حوزه. 
رییس صندوق نوآوری و شکوفایی در پایان اظهار امیدواری کرد که این عزم راسخ ملی در توسعه فناوری نانو و کارکردی کردن بیش از پیش در کشور ادامه یابد. 
در این برنامه همچنین علی بیت‌‎اللهی، مشاور ارشد ستاد توسعه فناوری نانو، ضمن تشریح پیشرفت‌هایی که در کشور در حوزه نانو داشته است، گفت: توسعه فناوری نانو به ما نشان می‌‎دهد که شعار «ما می‌توانیم» تنها حرفی ساده نیست که از کنار آن بگذریم بلکه دستاوردهای کشور در حوزه نانو به خوبی نشان داده است که در کشور ما ظرفیت‌های علمی و صنعتی بسیاری وجود دارد که می‌تواند باعث سربلندی ایران در تمام جهان شود.
در این برنامه همچنین به خبرنگاران و رسانه‌های برتری که در حوزه نانو فعالیت دارند، جوایزی اهدا و از آنان تقدیر شد.
 

ارسال ایمیل