ناشر منبع

null حمایت 432 میلیارد تومانی صندوق نوآوری از دانش‌بنیان‌های بخش کشاورزی
13:26
در هفتمین همایش ملی ماهیان خاویاری مطرح شد؛

حمایت 432 میلیارد تومانی صندوق نوآوری از دانش‌بنیان‌های بخش کشاورزی

هفتمین همایش ملی ماهیان خاویاری همراه با برپایی نمایشگاه خاویار و صنایع وابسته، صبح امروز با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی و در محل این صندوق برگزار شد. 

به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، در این همایش که وزیر جهاد کشاورزی، رییس سازمان شیلات، رییس سازمان دامپزشکی کل کشور و دیگر مقامات وزارت جهاد کشاورزی و همچنین شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در حوزه کشاورزی حضور داشتند، دکتر سیاوش ملکی‌فر، معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی در سخنانی خدمات صندوق نوآوری به زیست بوم فناوری کشور را معرفی کرد و گفت: صندوق نوآوری و شکوفایی مولود قانون حمایت از شرکت‌ها و مؤسسات دانش بنیان و تجاری‌سازی نوآوری‌ها و اختراعات، مصوب سال 1389 است و وظیفه‌ آن حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان است که تعداد آنها امروز از مرز ۷ هزار شرکت گذشته است.


صندوق نوآوری سازوکار توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان کشاورزی را طراحی کرده است

وی با اشاره به اینکه عمده شرکت‌های دانش‌بنیان کشورمان در حوزه فناوری اطلاعات و همچنین برق و مخابرات مشغول فعالیت هستند، بیان کرد: در حوزه کشاورزی و صنایع زیستی تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان نزدیک به 300 شرکت است. باید بگوییم که این تعداد شرکت فعال در این حوزه تناسبی با ظرفیت‌های بالقوه کشاورزی در سطح کشور ندارد و بر همین اساس صندوق نوآوری به همراهی دیگر بازیگران زیست‌بوم نوآوری ساز و کاری را برای افزایش حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در حوزه کشاورزی طراحی کرده است. 


صندوق‌های پژوهش و فناوری استان‌های ساحلی ظرفیت خوبی برای حمایت از توسعه فناوری حوزه شیلات دارند
معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی ادامه داد: یکی از بازیگران مهم زیست‌بوم نوآوری صندوق‌های پژوهش و فناوری هستند که به عنوان بخش خصوصی در حال حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان هستند. این صندوق‌ها در سه شکل استانی، تخصصی و دانشگاهی در حال انجام کارویژه‌های خود هستند.
ملکی‌فر اظهار کرد: شرکت‌های دانش‌بنیانی که قصد فعالیت در حوزه شیلات را دارند می‌توانند روی حمایت‌های صندوق‌های پژوهش و فناوری مستقر در استان‌های ساحلی حساب کنند.
وی افزود: در سال‌های گذشته صندوق پژوهش و فناوری  تخصصی کشاورزی نیز تاسیس شده است که می‌تواند حمایت‌های شایانی از شرکت‌های دانش‌بنیان و همچنین شرکت‌های فناور این حوزه به عمل آورد. 
معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی در ادامه بیان کرد: بر اساس آمار، میزان فروش شرکت‌های دانش‌بنیان در سال 1400 به 400 هزار میلیارد تومان رسیده است. این حرف به این معنا نیست که شرکت‌های دانش‌بنیان دیگر نیازی به تامین مالی ندارند بلکه نیاز آن‌ها نیز با خودشان بزگ‌تر شده است. ما در صندوق نوآوری و شکوفایی از آغاز کار شرکت‌های دانش‌بنیان تا وقتی که وارد بورس شوند کنار آن‌ها هستیم.


 432 میلیارد تومان؛ میزان حمایت صندوق نوآوری از دانش‌بنیان‌های بخش کشاورزی
ملکی‌فر میزان ارائه تسهیلات صندوق نوآوری و شکوفایی به شرکت‌های دانش‌بنیان بخش کشاورزی را 432 میلیارد تومان خواند و بر این نکته نیز تاکید کرد که با حمایت‌هایی که صندوق نوآوری از صندوق پژوهش و فناوری کشاورزی کرده است، بضاعت مهمی برای شرکت‌های دانش‌بنیان بخش کشاورزی ایجاد شده است. 
وی همچنین گفت: تاکنون در 6 رویداد از هیات‌های تجاری خارجی دعوت کرده‌ایم تا برای مذاکره و بازدید از محصولات دانش‌بنیان بخش کشاورزی با شرکت‌های دانش‌بنیان وارد گفت‌وگو شوند.


 

ارسال ایمیل