ناشر منبع

null در سفارت سنگال به‌روی هیات‌های تجاری و فناوری ایرانی همواره باز است
15:25
سفیر سنگال در ایران:

در سفارت سنگال به‌روی هیات‌های تجاری و فناوری ایرانی همواره باز است

سی‌وسومین رویداد یکشنبه‌های صادراتی صندوق نوآوری و شکوفایی با پذیرش هیات تجاری و فناوری از کشور سنگال در حوزه‌های کشاورزی، ساختمان و ماشین‌آلات صبح امروز چهارشنبه هشتم تیر ماه جاری در محل صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد. 

به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، سالیو نیانگ دینگ، سفیر سنگال در ایران در سخنانی گفت: از صندوق نوآوری و شکوفایی تشکر می‌کنم و خوشحال هستم که بگویم هیات تجاری سنگالی حاضر در این رویداد در کشورهای بزرگی دفتر دارد که می‎تواند زمینه همکاری بیشتری را در ایران فراهم کند.
وی افزود: در کشور سنگال نیز مانند ایران به توسعه فناوری و نوآوری اهمیت بسیاری داده می‌شود. در سنگال نیز آژانسی مانند صندوق نوآوری ایران وجود دارد که به جوانان نوآور که به تازگی وارد بازار کار شده‌اند تسهیلات می‎دهد و رئیس جمهور سنگال اهمیت زیادی برای حوزه نوآوری و استفاده از آن برای رفع مشکلات قائل است. 
سفیر سنگال در ایران همچنین بیان کرد: ایران در حوزه نوآوری پیشرفت‌های چشمگیری داشته و امیدوارم روابط دو دولت، به توسعه همکاری‌های فناورانه بیانجامد.
دینگ با تاکید بر اینکه جوانان سنگالی در حوزه کشاورزی، ساختمان و تکنولوژی فعالیت‌های زیادی را انجام داده‌اند ابراز امیدواری کرد که هیات تجاری سنگالی با همتایان ایرانی خود همکاری‌های خوبی را آغاز کند. او افزود: ما خوشحال می‌شویم که هر دو کشور به‎طور ویژه در زمینه کشاورزی و ساختمان‌سازی وارد همکاری‌های فناورانه با یکدیگر شوند. 
او درپایان ضمن ابراز امیدواری برای توسعه همکاری‌های فناورانه میان ایران و سنگال بر این نکته انگشت تاکید گذاشت که در سفارت سنگال به‌‌روی هیات‌های تجاری و فناور ایرانی برای همکاری با همتایان سنگالی همواره باز است.

صندوق نوآوری برای توسعه بازارهای بین‌المللی در کنار شرکت‌های ایرانی است

 دکتر سیاوش ملکی‌فر، معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی ضمن خوش‌آمدگویی و ابراز خشنودی از حضور هیات تجاری سنگال در صندوق نوآوری به توضیح وضعیت شرکت‌های دانش‌بنیان ایرانی پرداخت. 
او گفت: امروز در ایران حدود 7 هزار شرکت‌ دانش‌بنیان وجود دارد که مشخصه اصلی آن‌ها تولید محصولات مبتنی بر فناوری پیشرفته است.
ملکی‌فر ادامه داد: برای مثال در حوزه کشاورزی این شرکت‌ها کود، بذرهای جدید، آفت‌کش، سم، ابزارآلات و گونه‌های گیاهی جدید تولید می‌کنند. ما امروز چند شرکت داریم که به کمک پردازش تصاویر ماهواره‌ای به کشاورزان ایرانی، خدمات پایش مزارع ارائه می‌کنند. در حوزه ماشین‌آلات و تجهیزات صنعتی، ساختمان، فناوری اطلاعات و ارتباطات نیز شرکت‌های بسیاری داریم که مشغول فعالیت هستند. 
معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی همچنین بیان کرد: امروز فرصتی برای مذاکره با ۵۰۰ شرکت دانش‌بنیان برای هیات تجاری سنگال فراهم شده است که امیدواریم در سایه سیاست‌های دو کشور، شروعی برای همکاری‌های بیشتر فناورانه باشد.
او در ادامه با اشاره به وظایف و کارویژه‌های صندوق نوآوری و شکوفایی، به تشریح خدمات این صندوق به شرکت‌های دانش بنیان و فناور پرداخت و گفت: ما انواع متفاوتی از خدمات مالی را به شرکت‌های دانش‌بنیان ایرانی ارائه می‌دهیم اما فعالیت‌های صندوق صرفا به این مسئله ختم نمی‌شود، بلکه ما در کنار شرکت‌های دانش‌بنیان هستیم تا بازارهای بین‌المللی خود را نیز توسعه دهند. بنابراین با خیال آسوده با این شرکت‌ها مذاکره کنید و اگر نیاز به پشتیبانی در حوزه‌های مالی و... داشته باشند ما در کنار آن‌ها خواهیم بود.

 

مذاکرات B2B شرکت‌های دانش‌بنیان ایرانی با هیات تجاری سنگال
در پایان این جلسه نیز شرکت‌های دانش‌بنیان ایرانی با هیات تجاری سنگال وارد مذاکرات B2B شدند. شرکت‌های دانش‌بنیان کشورمان در این گفت‌وگوها به بحث درباره محصولات و ارائه توانایی‌های خود، به‌ویژه در زمینه کشاورزی و ماشین‌آلات زراعی پرداختند.
 

ارسال ایمیل