ناشر منبع

null طراحی بسته حمایتی صندوق نوآوری از شرکت‌های دانش‌بنیان نوع سه
08:32
معاون تسهیلات و تجاری‌سازی صندوق نوآوری و شکوفایی خبر داد:

طراحی بسته حمایتی صندوق نوآوری از شرکت‌های دانش‌بنیان نوع سه

معاون تسهیلات و تجاری‌سازی صندوق نوآوری و شکوفایی از طراحی و اجرای یک بسته حمایتی از شرکت‌های دانش‌بنیان نوع سه در این صندوق خبر داد. 

به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، دکتر روح‌الله ذوالفقاری، با اشاره به نامگذاری سال 1401 به نام «تولید؛ دانش بنیان و اشتغال‌آفرین» گفت: در راستای  تحقق اهداف این شعار و همزمان با تعیین شرایط مربوط به شرکت های دانش بنیان نوع 3 (مستعد دانش بنیان) توسط مرکز تشخیص صلاحیت شرکت های دانش بنیان، صندوق نوآوری و شکوفایی نیز بسته خدمات مربوط به این شرکتها را طراحی کرده است.
وی افزود: در کارگروه ارزیابی و تشخیص صلاحیت شرکت‌های دانش بنیان در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، شرکت‌های دانش‌بنیان نوع 3 در 9 گروه دسته‌بندی می‌شوند و این شرکت ها عمدتاً می توانند با توسعه و تکمیل محصولات خود، مجوز های دانش بنیان نوع 1 یا 2 را دریافت کنند و صندوق نوآوری رسالت خود می داند که با انجام حمایت های لازم، زمینه تحقق این موضوع را فراهم کند.
ذوالفقاری تصریح کرد: بسته خدمات مالی صندوق نوآوری و شکوفایی به منظور حمایت‌ از شرکت‌های دانش‌بنیان نوع 3 در حداقل زمان ممکن تدوین و اجرایی شده است. در این بسته خدماتی برای هر شرکت، متناسب با نیازی که در راستای توسعه و تجاری سازی محصولات دانش بنیان خود دارد خدمت مناسبی تعریف شده است. این خدمات در چهار گروه خدمات توانمند سازی، صدور ضمانت نامه، تسهیلات توسعه ای و تسهیلات تجاری سازی در نظر گرفته شده اند. تقریبا همه شرکت های دانش بنیان نوع 3 می تواند از خدمات توانمند سازی و ضمانت نامه استفاده کنند و اعطای تسهیلات توسعه ای و تجاری سازی بستگی به گروه دانش بنیانی نوع 3 شرکت ها دارد.
وی تاکید کرد: شرکتهای دانش بنیان نوع 3 که در استانهای کم برخوردار فعالیت می کنند می توانند از همه خدمات تعریف شده در این بسته استفاده کنند و صندوق نوآوری شکوفایی سعی کرده است که چابکسازی لازم را در فرایندهای پذیرش و ارزیابی این شرکت‌ها نیز اعمال کند و ارائه خدمات به دور از بروکراسی زائد و فرایند های اداری غیر ضروری انجام شود. 
معاون تسهیلات و تجاری‌سازی صندوق نوآوری و شکوفایی در پایان خاطرنشان کرد: ما در صندوق نوآوری برای حمایت از این شرکت‌ها محدودیت بودجه‌ای در نظر نگرفته ایم و آنها می توانند بسته به نیاز و طرحی که دارد به سامانه ارائه خدمات صندوق (غزال) مراجعه کرده و درخواست خود را ارائه دهند. 
 


 

 

 

ارسال ایمیل