ناشر منبع

null حضور پررنگ‌ شرکت‌های دانش‌بنیان ایرانی در نمایشگاه های‌تک سوریه
14:17

حضور پررنگ‌ شرکت‌های دانش‌بنیان ایرانی در نمایشگاه های‌تک سوریه

پاویون اختصاصی شرکت‌های دانش‌بنیان ایرانی در نمایشگاه های‌تک سوریه با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی برپا خواهد شد. 

به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، پانزده شرکت دانش‌بنیان در پاویون اختصاصی این نمایشگاه حضور خواهند داشت. سال گذشته ده شرکت دانش‌بنیان ایرانی با حمایت صندوق نوآوری، در نمایشگاه های‌تک سوریه حضور مستقل داشتند و با توجه به استقبالی که از این نمایشگاه شد، صندوق در سال جاری تصمیم به برپایی پاویون اختصاصی شرکت‌های دانش‌بنیان در نمایشگاه های‌تک گرفت. 

نمایشگاه های‌تک سوریه که از دوم تا پنجم تیرماه در دمشق برگزار می‌شود، یکی از نمایشگاه‌های مطرح در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات جنوب غرب آسیاست و سال گذشته هم ده شرکت دانش‌بنیان با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی به صورت مستقل حضور داشتند.
گفتنی است که اردیبهشت‌ماه امسال صندوق نوآوری و شکوفایی در سی‌امین رویداد از یک‌شنبه‌های صادراتی میزبان هیئتی متشکل از مقامات تجاری و اقتصادی سوریه بود. در این رویداد طرف سوری نیاز خود در حوزه فناوری اطلاعات را مطرح و از شرکت‌های دانش‌بنیان ایرانی برای حضور در نمایشگاه های‌تک دعوت کرد. 
اعلی الهلال، مدیر عامل یکی از شرکت‌های سوری در رویداد سی‌ام یک‌شنبه‌های صادراتی ضمن تشریح نیازهای سوریه و ظرفیت‌های بازار آن برای شرکت‌‎های دانش‌بنیان ایرانی گفته بود: یکی از نیازهای عمده سوریه  فراهم آوردن زیرساخت‌های الکترونیکی در نظام بانکی است. چند شرکت سوری اقدام جدی به فعالیت در این حوزه کرده‌اند. ما می‌دانیم شما دوستان ایرانی در این زمینه تخصص بسیار دارید و به همین دلیل می‌گویم سوریه ظرفیت بسیار بالایی برای جذب تخصص شما دارد.
دکتر شاوردی، مدیر توانمندسازی صندوق نوآوری و شکوفایی نیز این وعده را به طرف سوری داده بود که شرکت‌های دانش‌بنیان ایرانی توان تأمین نیازهای سوریه در حوزه فناوری اطلاعات را دارند. 
گفتنی است نمایشگاه های‌‎تک سوریه از سازوکارهای تأمین مالی فناورانه همچون سرمایه‌گذاری خطرپذیر و سرمایه‌گذاری مشارکتی استقبال می‌کند. در این نمایشگاه شرکت‌های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات از نقاط مختلف دنیا حضور خواهند داشت. پانزده شرکت‌دانش‌بنیان ایرانی نیز در این نمایشگاه توانمندی‌ها و محصولات خود در حوزه فناوری اطلاعات را عرضه می‌کنند. 
این نمایشگاه از فردا تا پنجم تیرماه برپا خواهد شد.

 

ارسال ایمیل