ناشر منبع

null بازدید رئیس صندوق نوآوری از یک شرکت دانش بنیان/ اعطای 29 میلیارد تومان تسهیلات برای تولید پلی اورتان‌های کفشی
07:28

بازدید رئیس صندوق نوآوری از یک شرکت دانش بنیان/ اعطای 29 میلیارد تومان تسهیلات برای تولید پلی اورتان‌های کفشی

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی از شرکت دانش بنیان شیمی پلیمر پارس ایرانیان، تولیدکننده پلی اورتان‌های کفشی بازدید و از نزدیک در جریان تولید این محصول دانش بنیان قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، دکتر علی وحدت در این بازدید ضمن آشنایی با توانمندی‌های شرکت شیمی پلیمر پارس ایرانیان، با مدیران این شرکت دانش بنیان به گفتگو پرداخت و دستور بررسی و رفع مسائل این شرکت را صادر کرد.
صندوق نوآوری برای افزایش تولید پلی اورتان‌های زیره کفش ۲۹ میلیارد تومان تسهیلات به این شرکت اعطا کرده است.
شرکت دانش بنیان شیمی‌ پلیمر پارس ایرانیان از جمله شرکت‌هایی است که به فناوری تولید پلی‌اورتان کفشی(پلی‌استر پلی ‌ال و پیش پلمیر ایزوسیاناتی) دست یافته است.  این محصول در تولید زیره کفش کاربرد دارد.
پلی‌‎اورتان به دسته‌ای از مواد شیمیایی گفته می‌شود که از واکنش پلی‌ال‌ها و ایزوسیانات‌ها به عنوان مواد اصلی تشکیل‌دهنده ساخته می‌شوند. 
در صنایع تولید قطعات پلی‌اورتان گاهی از دو جزء استفاده می‌شود که هر کدام از این دو جزء ممکن است حاوی چند ترکیب باشد. یکی از این دو جزء، پیش پلیمر دی‌ال یا پلی‌ال، و جزء دیگر نوعی دی ایزوسیانات است. محصول مورد بررسی در این طرح، پلی‌اورتان گرید کفش است که مواد اولیه زیره کفش را تشکیل می‌دهد و شامل دو جزء اصلی پلی‌استر پلي‌ال و پيش پليمرهاي ايزوسياناتي است.
شرکت شیمی پلیمر پارس ایرانیان در سال 1396 با تعداد محدودی از ماشین‌آلات خریداری‌شده اقدام به تولید پلی اورتان‌های کفشی کرده و میزان تولید خود را از 16 تن در سال 1396 به حدود 800 تن در سال 1398 رساند. حال این شرکت در نظر دارد با دریافت تسهیلات سرمایه ثابت از صندوق نوآوری و شکوفایی اقدام به تکمیل طرح خود کند. 
گفتنی است ظرفیت اسمی طرح تولید پلی اورتان‌های کفشی در این شرکت دو هزار تن در سال است که با راه‌اندازی دو راکتور، ظرفیت اسمی کارخانه به 10500 تن خواهد رسید. همچنین ظرفیت علمی طرح پس از راه‌اندازی دو راکتور به 8400 تن خواهد رسید.
این شرکت دانش بنیان در سال 1392 تاسیس شده و در حوزه  تولید، خرید، فروش، بسته‌بندی و توزیع مواد شیمیایی مجاز و پلیمری و رنگ و رزین فعالیت می‌کند.
 

ارسال ایمیل