ناشر منبع

null انتشار فراخوان «توسعه موتور جستجوی معنایی مبتنی بر هوش مصنوعی» با حمایت صندوق نوآوری
15:01

انتشار فراخوان «توسعه موتور جستجوی معنایی مبتنی بر هوش مصنوعی» با حمایت صندوق نوآوری

هفتادمین فراخوان «توسعه موتور جستجوی معنایی مبتنی بر هوش مصنوعی» با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی و به سفارش یک شرکت دانش بنیان منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، گروه‌های پژوهشی و فناور توانمند برای ارائه راه‌حل مذکور باید تا 20 آذر ماه جاری پروپوزال خود را از طریق سامانه غزال به نشانی ghazal.inif.ir/grant ارسال کنند.
با مرور زمان و پیشرفت تکنولوژی، حجم اطلاعات سازمانی افزایش می‌یابد و با جستجوی سنتی نمی‌توان نتیجه کاملی به دست آورد، به این منظور جستجوی معنایی می‌تواند راهکاری برای دست‌یابی به اطلاعات موردنظر کاربر باشد.
در این راستا، مجری تحقیق باید در گام اول، مجموعه داده موردنیاز جهت نمایش و ویرایش محتوای سازمانی را ایجاد کند. سپس دانش سازمانی را در قالب دسته‌بندی‌های از پیش تعیین شده، نرمال‌سازی کند و پس از توسعه مدل‌های زبانی، موتور جستجوی هوشمند مبتنی بر شباهت‌یابی معنایی را توسعه دهد. در گام چهارم، سرویس طبقه‌بندی خودکار مقالات دانشی را طراحی و در نهایت موتور جستجو را پیاده‌سازی و آزمایش کند.
شرکت در این فراخوان تحقیقاتی و ارائه پروپوزال در قالب انفرادی، گروهی، شرکتی و سازمانی مجاز است.
پروپوزالی که بیشترین تناسب را با الزامات این نیاز تحقیقاتی داشته باشد انتخاب و به عنوان مجری به شرکت دانش بنیان متقاضی معرفی خواهد شد.
علاقمندان می‌توانند تا 20 آذر ماه سال جاری پروپوزال خود را در قالب Word از طریق سامانه غزال به آدرس ghazal.inif.ir/grant ارسال کنند.

 

 

ارسال ایمیل