ناشر منبع

null انتشار فراخوان « توسعه هیدروکلویید ژل ترمیم زخم های مزمن با استفاده از ترکیبات زیستی و مشتقات سلول های بنیادی» با حمایت صندوق نوآوری
12:04

انتشار فراخوان « توسعه هیدروکلویید ژل ترمیم زخم های مزمن با استفاده از ترکیبات زیستی و مشتقات سلول های بنیادی» با حمایت صندوق نوآوری

شصت و هشتمین فراخوان « توسعه هیدروکلویید ژل ترمیم زخم های مزمن با استفاده از ترکیبات زیستی و مشتقات سلول های بنیادی» با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی و به سفارش یک شرکت دانش بنیان منتشر می‌شود.

به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، گروه های پژوهشی و فناور توانمند برای ارائه راه‌حل مذکور باید تا 22 آبانماه ماه سال جاری پروپوزال خود را از طریق سامانه غزال به نشانی ghazal.inif.ir/grant ارسال کنند.
ترمیم زخم های ایجاد شده در بافت پوست به علت ساختار پویای این بافت یک فرایند پیچیده است و مطالعات نشان داده است استفاده از پانسمان‌ها و محصولات با ساختارهایی مشابه ساختار اصلی پوست، سرعت و کیفیت ترمیم را بهبود می بخشند. در سال های اخیر محققان در پی به کارگیری و طراحی پانسمان های نوین با خواص زیستی، شیمیایی و مکانیکی مشابه پوست می‌باشند. این پانسمان‌ها با فراهم کردن محیطی جهت رشد و تکثیر سلولی، مهاجرت فاکتورها و واسطه های شیمیایی به محل زخم، خاصیت عروق زایی مضاعف، خاصیت ضدباکتریایی مناسب به روند ترمیم زخم در بافت پوست سرعت می‌بخشند.
هدف اصلی این طرح پژوهشی، دست‌یابی به دانش فنی پانسمان زیستی ترمیم‌کننده زخم‌های مزمن با استفاده از بسترهای هیدروکلوییدی و مشتقات سلول های بنیادی است.
انتظار می رود: تیم مجری این نیاز تحقیقاتی به دانش فنی ساخت محصولی دست یابد که در آن یک بستر هیدروکلوییدی ترکیباتی همچون فاکتورهای رشد، مشتقات سلول‌های بنیادی، موادآنتی باکتریال غیرشیمیایی و اجزای پرده آمنیوتیک را دربرگرفته و همچنین بتواند این ترکیبات را به صورت تدریجی در محل زخم رها کند.
شرکت در این فراخوان تحقیقاتی و ارائه پروپوزال در قالب انفرادی، گروهی، شرکتی و سازمانی مجاز است.
پروپوزالی که بیشترین تناسب را با الزامات این نیاز تحقیقاتی داشته باشد انتخاب و به عنوان مجری به شرکت دانش بنیان متقاضی معرفی خواهد شد.
علاقمندان می‌توانند تا 22 آبانماه سال جاری پروپوزال خود را در قالب Word از طریق سامانه غزال به آدرس ghazal.inif.ir/grant ارسال کنند.

 

 

ارسال ایمیل