ناشر منبع

null انتشار فراخوان « توسعه فرمولاسیون مکمل لاغری با استفاده از گیاه گارسینیاکامبوجیا» با حمایت صندوق نوآوری
11:59

انتشار فراخوان « توسعه فرمولاسیون مکمل لاغری با استفاده از گیاه گارسینیاکامبوجیا» با حمایت صندوق نوآوری

شصت و هفتمین فراخوان « توسعه فرمولاسیون مکمل لاغری با استفاده از گیاه گارسینیاکامبوجیا » با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی و به سفارش یک شرکت دانش بنیان منتشر می‌شود.

به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، گروه های پژوهشی و فناور توانمند برای ارائه راه‌حل مذکورباید تا 15 آبانماه ماه سال جاری پروپوزال خود را از طریق سامانه غزال به نشانی ghazal.inif.ir/grant ارسال کنند.
یکی از روش های متداول و فراگیر برای لاغری و کاهش وزن استفاده از داروها و مکمل های گیاهی است که از عوارض جانبی کمتر و گاه پتانسیل بیشتر د درمان چاقی برخوردار هستند.
گیاه گارسینیا کامبوجیا یک گیاه بومی آسیای شرقی است و عصاره آن به علت وجود یک ترکیب آلی به نام هیدروکسی سیتریک یا HCA از اثرات درمانی مختلفی مانند کاهش وزن و کاهش چربی برخورداراست. مکمل‌های گیاهی لاغری متعددی با استفاده از این گیاه تولید و تجاری شده اند. هدف اصلی این طرح پژوهشی توسعه فرمولاسیون جدیدی از گیاه گارسینیاکامبوجیا، با هدف برطرف کردن معایب محصولات مشابه و تولید محصولی با کارایی بیشتر است.
انتظار می‌رود: تیم مجری این طرح پژوهشی در فاز اول روشی را برای استخراج عصاره از گیاه گارسینیاکامبوجیا طراحی و پیاده سازی کند که درصد نهایی HCA در عصاره به بیش از 50 درصد و در بدن به بیش از 60 درصد برسد.
در فاز دوم  این طرح پژوهشی تیم مجری به روشی برای تثبیت شکل اسیدی و ناپایدارHCA در فرآورده نهایی به مدت طولانی، دست یابد. 
شرکت در این فراخوان تحقیقاتی و ارائه پروپوزال در قالب انفرادی، گروهی، شرکتی و سازمانی مجاز است.
پروپوزالی که بیشترین تناسب را با الزامات این نیاز تحقیقاتی داشته باشد انتخاب و به عنوان مجری به شرکت دانش بنیان متقاضی معرفی خواهد شد.
علاقمندان می‌توانند تا 15 آبانماه سال جاری پروپوزال خود را در قالب Word از طریق سامانه غزال به آدرس ghazal.inif.ir/grant ارسال کنند.

 

 

ارسال ایمیل