ناشر منبع

null انعقاد قرارداد یک شرکت دانش بنیان و یک شرکت تولیدی معتبر برای تولید  قطعات «کاسه نمد (oil seal)» با حمایت صندوق نوآوری
10:52

انعقاد قرارداد یک شرکت دانش بنیان و یک شرکت تولیدی معتبر برای تولید  قطعات «کاسه نمد (oil seal)» با حمایت صندوق نوآوری

یک شرکت دانش‌ بنیان تولیدی مستقر در شهر مشهد که در زمینه تولید کاسه نمد (oil seal) فعالیت می‌کند، در حاشیه رویداد فناورانه صنایع شرکت‌های دانش بنیان و استارت‌آپ‌های صنعت خودرو، تفاهم‌نامه و قرارداد فروش تجهیزات با شرکت‌های ساپکو و مگاموتور را منعقد کرده که این موضوع زمینه‌ساز همکاری‌های بیشتر برای این شرکت با صنایع دیگر شده است. 

به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، شرکت دانش بنیان کاسه نمد آریا پارس که در انتهای سال 1398 موفق به دریافت پروانه بهره‌برداری خود شده است، در حال حاضر تنها تولیدکننده انواع کاسه نمدهای کمک فنر (مورد تایید خودروساز) در ایران است.
شایان ذکر است که قطعات تولیدی این شرکت که به منظور جلوگیری از نشتی روغن در خودرو نصب می‌شود، دربرگیرنده تمامی استانداردهای جهانی بوده و آزمایشات فنی و عملکری خود را با موفقیت سپری کرده است.
مهندس پروانه سید حسینی، بنیانگذار شرکت کاسه نمد آریا پارس، این قطعات را جزو اولین محصولات دانش بنیان این شرکت اعلام ‌کرد و افزود: خرید و واردات این قطعات تاکنون از کشورهای تایوان، کره و چین انجام می‌شده است. 
وی تولیدات کاسه نمد (oil seal) در این شرکت را به منظور تامین نیاز داخل عنوان کرد و افزود: به دلیل همزمانی نیاز داخل و خارج، صادرات این قطعات منوط به سرمایه‌گذاری بیشتر و افزایش ماشین‌آلات و تجهیزات تولیدی است.
بنیانگذار شرکت کاسه نمد آریا پارس، تکنولوژی تولید کاسه نمدهای این شرکت را متعلق به کشور آلمان اعلام کرد و گفت: در حال حاضر مشاوره‌های فنی ما برای تولید این محصولات از کشور آلمان و از راه دور انجام می‌شود چرا که به دلیل وجود تحریم‌ها، ورود مشاوران این کشور به ایران برای راه‌اندازی خط تولید امکانپذیر نیست.
سید حسینی در ادامه پیرامون حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی از تولیدات این محصول تصریح‌ کرد: به منظور خرید ماشین‌آلات برای تولید کاسه نمد تسهیلاتی را از صندوق نوآوری دریافت کرده‌ایم که این تجهیزات تا دو ماه آینده وارد کشور خواهد شد اما عمده سرمایه‌گذاری توسط خود شرکت انجام شده است. 
وی مصرف‌کننده نهایی محصولات کاسه ‌نمد (oil seal) در بخش خودروسازی را شرکت ایران‌خودرو اعلام کرد و گفت: در صورت انعقاد قرارداد با شرکت ایران‌خودرو، نیاز به حمایت و پشتیبانی این شرکت با تخصیص پیش پرداخت و انعقاد قرارداد تضمین خرید و همچنین حمایت صندوق نوآوری داریم تا گامی بلند جهت رسیدن به هدف تامین و تسریع تولید قطعات فناورانه و قطع وابستگی از واردات برداریم.

ارسال ایمیل