ناشر منبع

null انتشار فراخوان «توسعه مشعل‌های گازی طول کوتاه سرعت بالا» با حمایت صندوق نوآوری
08:23

انتشار فراخوان «توسعه مشعل‌های گازی طول کوتاه سرعت بالا» با حمایت صندوق نوآوری

شصت و یکمین فراخوان «توسعه مشعل‌های گازی طول کوتاه سرعت بالا» با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی و به سفارش یک شرکت دانش بنیان منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، گروه‌های پژوهشی و فناور توانمند برای ارائه راه‌حل مذکور باید تا 6 مهر ماه سال جاری پروپوزال خود را از طریق سامانه غزال به نشانی ghazal.inif.ir/grant ارسال کنند.
مشعل‌های گازی طول کوتاه مدت سرعت متوسط و سرعت بالا از جمله تجهیزات ضروری در صنعت ذوب و ریخته‌گری به‌شمار می‌آیند. در حال حاضر با توجه به وجود تحریم‌های اقتصادی امکان واردات مشعل‌های صنعتی در عمل وجود نداشته و مشعل‌های تولید شده در داخل کشور نیز به دلایلی همچون فناوری قدیمی، ضعف در طراحی، عدم امکان سفارشی‌سازی و راندمان پایین تمام احتیاجات شرکت‌های فعال در صنعت ذوب و ریخته‌گری را پوشش نمی‌دهند. هدف اصلی این نیاز تحقیقاتی طراحی و پیاده‌سازی مشعل‌های گازی طول کوتاه سرعت بالایی است که بتوانند با کوچکترین هندسه ممکن به بیشترین بهره‌وری برسند.
انتظار می‌رود تیم مجری در اولین فاز این پروژه تحقیقاتی، به دانش فنی طراحی سیستم اختلاط هوا و گاز و همچنین تنظیم طول شعله برای رسیدن به توان حرارتی 100 هزار کیلوکاری در ساعت دست یابد.
در دومین فاز این پروژه تحقیقاتی، تیم مجری باید واحد تست و شبیه‌سازی عملکرد مشعل‌های سرعت بالا را طراحی و پیاده‌سازی کند.
شرکت در این فراخوان تحقیقاتی و ارائه پروپوزال در قالب انفرادی، گروهی، شرکتی و سازمانی مجاز است.
پروپوزالی که بیشترین تناسب را با الزامات این نیاز تحقیقاتی داشته باشد انتخاب و به عنوان مجری به شرکت دانش بنیان متقاضی معرفی خواهد شد.
علاقمندان می‌توانند تا 7 مهرماه سال جاری پروپوزال خود را در قالب Word از طریق سامانه غزال به آدرس ghazal.inif.ir/grant ارسال کنند.

 

 

 

 

ارسال ایمیل