ناشر منبع

null استفاده از شرکت‌های دانش بنیان برای کاهش پروسه رسیدگی به پرونده‌های سازمان غذا و دارو
دکتر شانه‌ساز خبر داد: 11:04

استفاده از شرکت‌های دانش بنیان برای کاهش پروسه رسیدگی به پرونده‌های سازمان غذا و دارو

رئیس سازمان غذا و دارو از دعوت به همکاری این سازمان از شرکت‌های دانش بنیان برای کاهش پروسه رسیدگی به پرونده‌های تشکیل شده در سازمان غذا و دارو خبر داد.

به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری، محمدرضا شانه‌ساز در پنل ارایه رویکردهای دستگاه‌های اجرایی و پاسخگویی به دغدغه شرکت‌های پیشگام در نخستین مجمع پیشگامان اقتصاد دانش‌بنیان حوزه سلامت، گفت: در چنین نشست‌هایی ثمرات ارزشمند حوزه دانش بنیان بررسی می‌شود، مانند آنچه امروز شاهد آن هستیم و می‌توانیم به آن افتخار کنیم.

وی افزود: در دوره‌های مختلف حوزه غذا و دارو تلاش بر آن بوده که روز به روز موانع و مشکلات برداشته شود. سازمان غذا و دارو تسهیل در صدور مجوزهای مربوط به شرکت‌ها و محصولات دانش بنیان را رسالت اصلی خود می‌داند که در این زمینه اقدامات مناسبی نیز صورت گرفته است.

شانه‌ساز اظهار کرد: در اینجا سازمان غذا و دارو به سمت شرکت‌های فعال در این حوزه دست نیاز دراز می‌کند و اعلام می‌کنیم که ما را در انجام وظایمان در قبال خود و سایر شرکت‌ها یاری کنید.

رئیس سازمان غذا و دارو ادامه داد: می‌دانیم که روش‌های بررسی درخواست شرکت‌ها در سازمان به طور عمده روش‌های سنتی است که همین امر سبب شده تا زمان بررسی و صدور پروانه‌ها زمان‌بر شود. از طرف دیگر تنوع محصولات و سرعت بالای علم و دانش در رشته‌های مختلف باعث شده تا حلقه‌ای دور تا دور سازمان ایجاد شود و از ما بخواهد با سرعت بیشتری به این انتظارات پاسخ دهیم.

وی تصریح کرد: سعی شده تا با استفاده از تمام توان نیروی انسانی سازمان، به این تقاضاها پاسخ داده شود اما امروزه دیگر نمی‌توان تنها با استفاده از نیروی انسانی این مشکلات را رفع کرد و برای از بین بردن زمان‌بر بودن پروسه رسیدگی به پرونده‌ها، تصمیم داریم از شرکت‌های دانش بنیان مختلفی که تولید کننده نیستند به عنوان کارگزار سازمان استفاده کنیم.

شانه‌ساز گفت: این شرکت‌ها نباید تولید کننده باشند و اجازه دادن مشاوره به سایر شرکت‌ها را نیز ندارند. برای آنها در حیطه قانون وظایفی را تعریف خواهیم کرد و از طرف سازمان غذا و دارو این رسالت به آنها داده می‌شود که درخواست شرکت‌ها را بررسی کرده و موارد مورد تایید خود را به سازمان غذا و دارو بفرستند.

رئیس سازمان غذا و دارو در پایان اظهار کرد: این امر مدلی است که در کشورهای پیشرفته اجرا شده و جواب داده است. تمام این موارد نیاز به پشتوانه‌های قانونی دارد، اما این اعلام نیاز مبحثی است که هم می‌تواند نیاز سازمان را حل کند و هم بسیاری از نیازهای شرکت‌ها را رفع کند.

میانگین (0 آرا)

ارسال ایمیل