ناشر منبع

null انتشار فراخوان «افزایش اندازه در گیاه روغنی کاملینا(رقم سهیل)» با حمایت صندوق نوآوری
09:43

انتشار فراخوان «افزایش اندازه در گیاه روغنی کاملینا(رقم سهیل)» با حمایت صندوق نوآوری

پنجاه و هشتمین فراخوان «افزایش اندازه در گیاه روغنی کاملینا(رقم سهیل)» با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی و به سفارش یک شرکت دانش بنیان منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، گروه‌های پژوهشی و فناور توانمند برای ارائه راه‌حل مذکور باید تا 3 مهر ماه سال جاری پروپوزال خود را از طریق سامانه غزال به نشانی ghazal.inif.ir/grant ارسال کنند.
 بالا بودن میزان واردات روغن و دانه های روغنی(واردات بیش از 90 درصد نیاز کشور)، منجر به خروج میزان قابل توجهی ارز از کشور می‌شود. در حال حاضر دانه‌های روغنی که در کشور کشت می‌شود مصرف آب بالایی دارند، از طرفی وسعت بالایی از مراتع کشور را دیمزارها تشکیل داده‌اند. یکی از گیاهان روغنی که قابلیت سازگاری با شرایط دیم کشور را دارد، گیاه کاملینا ( رقم سهیل) است. وزن هزار دانه بذر کاملینا یک گرم است و کوچک بودن بذر عملیات کاشت و برداشت را تا حدی مشکل می‌کند.
در این پروژه تحقیقاتی انتظار می‌رود تا مجری تحقیق با بررسی روش‌های موجود، بهترین شیوه را برای افزایش اندازه بذر گیاه روغنی کاملینا (رقم سهیل) توسعه دهد.
شرکت در فراخوان تحقیقاتی و ارائه پروپوزال در قالب انفرادی، گروهی، شرکتی و سازمانی مجاز است.
پروپوزالی که بیشترین تناسب را با الزامات این نیاز تحقیقاتی داشته باشد انتخاب و به عنوان مجری به شرکت دانش بنیان متقاضی معرفی خواهد شد.
علاقمندان می‌توانند تا 3 مهر ماه سال جاری پروپوزال خود را در قالب Word از طریق سامانه غزال به آدرس ghazal.inif.ir/grant ارسال کنند.

 

 

 

ارسال ایمیل