ناشر منبع

null انتشار فراخوان «توسعه مترجم متون روایی ساده و کوتاه عربی – فارسی برای کتابخانه رقمی» با حمایت صندوق نوآوری
08:15

انتشار فراخوان «توسعه مترجم متون روایی ساده و کوتاه عربی – فارسی برای کتابخانه رقمی» با حمایت صندوق نوآوری

پنجاه و هفتمین فراخوان «توسعه مترجم متون روایی ساده و کوتاه عربی – فارسی برای کتابخانه رقمی» با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی و به سفارش یک شرکت دانش بنیان منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، گروه‌های پژوهشی و فناور توانمند برای ارائه راه‌حل مذکور باید تا 25 شهریور ماه سال جاری پروپوزال خود را از طریق سامانه غزال به نشانی ghazal.inif.ir/grant ارسال کنند.
همگام با توسعه روزافزون فناوری اطلاعات، نیاز کاربران فضای مجازی به ابزارهای ترجمه ماشینی به شدت افزایش یافته است. زبان عربی در حال حاضر یکی از زبان‌های رایج دنیا و زبان مادری در حدود 400 میلیون نفر عرب زبان محسوب می‌شود. علاوه بر این بیش از یک میلیارد مسلمان غیرعرب به دلایل مختلف از مستندات به زبان عربی به ویژه قرآن کریم و کتب تاریخی و فقهی استفاده می‌کنند. از اینرو طراحی و پیاده‌سازی مترجم‌های برخط دو زبانه عربی از ضرورت قابل توجهی برخوردار است.
شرکت متقاضی این نیاز پژوهشی در تلاش است تا به جهت سهولت استفاده از منابع عربی یک کتابخانه رقمی(کتابخانه دیجیتال) متعلق به این شرکت، یک ابزار ترجمه دو سویه عربی – فارسی برای ترجمه متون روایی ساده و کوتاه را به مجموعه ابزارهای جستجوی این کتابخانه رقمی اضافه کند.
انتظار می‌رود تیم مجری این نیاز تحقیقاتی یک ابزار ترجمه متون روایی ساده و کوتاه را منطبق بر ویژگی‌های معماری و اطلاعاتی و مهندسی کتابخانه رقمی مدنظر شرکت متقاضی طراحی و پیاده‌سازی کند.
شرکت در فراخوان تحقیقاتی و ارائه پروپوزال در قالب انفرادی، گروهی، شرکتی و سازمانی مجاز است.
پروپوزالی که بیشترین تناسب را با الزامات این نیاز تحقیقاتی داشته باشد انتخاب و به عنوان مجری به شرکت دانش بنیان متقاضی معرفی خواهد شد.
علاقمندان می‌توانند تا 25 شهریور ماه سال جاری پروپوزال خود را در قالب Word از طریق سامانه غزال به آدرس ghazal.inif.ir/grant ارسال کنند.

 

 

ارسال ایمیل