ناشر منبع

null انتشار فراخوان «توسعه هسته نورونی مترجم ماشینی مبتنی بر مدل ترنسفورمر» با حمایت صندوق نوآوری
16:14

انتشار فراخوان «توسعه هسته نورونی مترجم ماشینی مبتنی بر مدل ترنسفورمر» با حمایت صندوق نوآوری

پنجاه و ششمین فراخوان «توسعه هسته نورونی مترجم ماشینی مبتنی بر مدل ترنسفورمر» با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی و به سفارش یک شرکت دانش بنیان منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، گروه‌های پژوهشی و فناور توانمند برای ارائه راه‌حل مذکور باید تا 23 شهریور ماه جاری پروپوزال خود را از طریق سامانه غزال به نشانی ghazal.inif.ir/grant ارسال کنند.
مترجم‌های ماشینی تجاری در حال حاضر بیشتر از شبکه‌های عصبی برای پردازش و ترجمه متن بهره می‌برند. شبکه‌های عصبی از دو رویکرد رمزگذاری–رمزگشایی(RNN) و مدل مبتنی بر ترنسفورمر استفاده می‌کنند. فرآیند ترجمه در هسته نورونی شبکه‌های عصبی RNN به دلیل پردازش کلمه به کلمه دنباله‌ کلمات ورودی زمان‌بر بوده و قابلیت موازی‌سازی الگوریتم نیز با محدودیت همراه است. شرکت متقاضی این نیاز تحقیقاتی در حال حاضر دارای یک مترجم ماشینی نیمه تجاری مجهز به هسته نورونی RNN است و قصد دارد از طریق برون‌سپاری یک نیاز تحقیقاتی، هسته نورونی مترجم ماشینی خود را به مدل ترنسفورمر ارتقاء دهد. استفاده از هسته نورونی مدل ترنسفورمر سرعت و کیفیت ترجمه را افزایش داده و با کاهش هزینه‌ها و افزایش رضایت مشتریان، بر افزایش درآمد شرکت متقاضی تاثیر مستقیم خواهد داشت.
انتظار می‌رود تیم مجری در فاز اول این پروژه تحقیقاتی، دادگان آموزشی موردنیاز جهت آموزش مدل ترنسفورمر را تهیه و پیاده‌سازی کند.
در فاز دوم این پروژه تحقیقاتی، تیم مجری، ابزار مناسب برای اجرای پروژه را انتخاب کرده، کدهای نرم‌افزاری و الگوریتم‌های آن را ارتقاء داده و با استفاده از دادگان آموزشی، یک مدل کارا و با کیفیت آموزش دهد.
شرکت در این فراخوان تحقیقاتی و ارائه پروپوزال در قالب انفرادی، گروهی، شرکتی و سازمانی مجاز است.
پروپوزالی که بیشترین تناسب را با الزامات این نیاز تحقیقاتی داشته باشد انتخاب و به عنوان مجری به شرکت دانش بنیان متقاضی معرفی خواهد شد.
علاقمندان می‌توانند تا 23 شهریور ماه سال جاری پروپوزال خود را در قالب Word از طریق سامانه غزال به آدرس ghazal.inif.ir/grant ارسال کنند.

 

 

ارسال ایمیل