ناشر منبع

null انتشار فراخوان «توسعه سامانه هوشمند شناسایی و اندازه‌گیری الگوی مصرف انرژی الکتریکی مبتنی بر هوش‌ مصنوعی» با حمایت صندوق نوآوری
12:29

انتشار فراخوان «توسعه سامانه هوشمند شناسایی و اندازه‌گیری الگوی مصرف انرژی الکتریکی مبتنی بر هوش‌ مصنوعی» با حمایت صندوق نوآوری

پنجاه و سومین فراخوان «توسعه سامانه هوشمند شناسایی و اندازه‌گیری الگوی مصرف انرژی الکتریکی مبتنی بر هوش مصنوعی » با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی و به سفارش یک شرکت دانش بنیان منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، گروه‌های پژوهشی و فناور توانمند برای ارائه راه‌حل مذکور باید تا اول شهریور ماه سال جاری پروپوزال خود را از طریق سامانه غزال به نشانی ghazal.inif.ir/grant ارسال کنند.
امروزه مهمترین ابزار جهت مواجهه با افزایش بی‌رویه مصرف انرژی الکتریکی و جلوگیری از هدر رفت آن در بخش‌های صنعتی، تجاری و مسکونی، استقرار سامانه‌های مدیریت الکتریکی است. در رویکرد سنتی به منظور اندازه‌گیری و جمع‌آوری داده‌های مرتبط با میزان / الگوی مصرف انرژی الکتریکی تمام تجهیزات مصرف کننده انرژی موجود در یک مجموعه صنعتی، باید تعداد زیادی از دستگاه‌های اندازه‌گیری بر روی تجهیزات مصرف کننده انرژی نصب شود. در صورت دستیابی به یک سامانه هوشمند اندازه‌گیری مبتنی بر رویکردهای ریاضی و هوش مصنوعی می‌توان تعداد ادوات موردنیاز اندازه‌گیری را کاهش داد.
تیم مجری باید در فاز اول این طرح پژوهشی با استفاده از دستگاه‌های پاورآنالیزر پرتابل، یک کتابخانه داده از پروفایل‌های مصرف انرژی تمام تجهیزات موجود در یک واحد صنعتی نمونه تهیه کند.
در فاز دوم این طرح پژوهشی، تیم مجری باید یک سامانه هوشمند دارای الگوریتم‌های هوش مصنوعی شناسایی کننده پروفایل‌های الگوی مصرف انرژی را طراحی و پیاده‌سازی کرده و به وسیله داده‌های کتابخانه تحت آموزش ماشینی قرار داده و در انتها عملکرد سامانه را در یک واحد صنعتی نمونه ارزیابی کند.
شرکت در فراخوان تحقیقاتی و ارائه پروپوزال در قالب انفرادی، گروهی، شرکتی و سازمانی مجاز است.
پروپوزالی که بیشترین تناسب را با الزامات این نیاز تحقیقاتی داشته باشد انتخاب و به عنوان مجری به شرکت دانش بنیان متقاضی معرفی خواهد شد.
علاقمندان می‌توانند تا اول شهریور ماه سال جاری پروپوزال خود را در قالب Word از طریق سامانه غزال به آدرس ghazal.inif.ir/grant ارسال کنند.
 

 

 

ارسال ایمیل