ناشر منبع

null انتشار فراخوان «ساخت دستگاه از بین برنده سم آفلاتوکسین مبتنی بر فناوری پلاسما» با حمایت صندوق نوآوری
07:54

انتشار فراخوان «ساخت دستگاه از بین برنده سم آفلاتوکسین مبتنی بر فناوری پلاسما» با حمایت صندوق نوآوری

پنجاه و دومین فراخوان «ساخت دستگاه از بین برنده سم آفلاتوکسین مبتنی بر فناوری پلاسما » با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی و به سفارش یک شرکت دانش بنیان منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، گروه‌های پژوهشی و فناور توانمند برای ارائه راه‌حل مذکور باید تا اول شهریور ماه سال جاری پروپوزال خود را از طریق سامانه غزال به نشانی ghazal.inif.ir/grant ارسال کنند.
وجود سم آفلاتوکسین در محصولات خشکبار کشور، یکی از عوامل ایجاد سرطان در انسان است و باعث کاهش کیفیت محصول و در نتیجه کاهش ارزش غذایی آن می‎شود. از جمله فناوری‌های کاربردی به منظور سم‌زدایی، فرایند پلاسمای سرد، اتمسفری است که حفظ مواد مغذی در آن از اهمیت خاصی برخوردار است.
به این منظور، مجری تحقیق باید در گام نخست، سم را به صورت آزمایشی از محصول حذف کند و سپس تاثیر سم‌زدایی به روش پلاسما بر روی مواد مغذی را بررسی کند. در گام سوم لازم است فرایند نسبت به تاثیر بر روی مواد مغذی بهینه‌سازی شود و در نهایت، دستگاه از بین برنده قارچ آسپرژیلوس و سم آفلاتوکسین در محصولات خشکبار با کمک فناوری پلاسمای سرد اتمسفری طراحی و ساخته شود.
شرکت در فراخوان تحقیقاتی و ارائه پروپوزال در قالب انفرادی، گروهی، شرکتی و سازمانی مجاز است.
پروپوزالی که بیشترین تناسب را با الزامات این نیاز تحقیقاتی داشته باشد انتخاب و به عنوان مجری به شرکت دانش بنیان متقاضی معرفی خواهد شد.
علاقمندان می‌توانند تا اول شهریور ماه سال جاری پروپوزال خود را در قالب Word از طریق سامانه غزال به آدرس ghazal.inif.ir/grant ارسال کنند.

 

 

ارسال ایمیل