ناشر منبع

null فراخوان «توسعه کاتالیزور ارتقایافته اکسید آهنی در فرآیند هیدروژن زدایی از اتیل بنزن به منظور تولید استایرن» با حمایت صندوق نوآوری
10:03

فراخوان «توسعه کاتالیزور ارتقایافته اکسید آهنی در فرآیند هیدروژن زدایی از اتیل بنزن به منظور تولید استایرن» با حمایت صندوق نوآوری

پنجاهمین فراخوان «توسعه کاتالیزور ارتقایافته اکسید آهنی در فرآیند هیدروژن‌زدایی از اتیل بنزن به منظور تولید استایرن» با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی و به سفارش یک شرکت دانش بنیان منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، گروه‌های پژوهشی و فناور توانمند برای ارائه راه‌حل مذکور باید تا 11 مرداد ماه سال جاری پروپوزال خود را از طریق سامانه غزال به نشانی ghazl.inif.ir/grant ارسال کنند.
واکنش‌های شیمیایی اغلب زمان‌بر هستند و نیاز است از کاتالیست به منظور سرعت بخشیدن به این واکنش‌ها استفاده شود زیرا زمان یکی از فاکتورهای مهم در صنایع شیمیایی از جمله پتروشیمی است. در فرآیند تولید استایرن که یکی از مهمترین مونومرهای صنعت پتروشیمی است از اتیل بنزن استفاده می‌شود. در این فرآیند اتیل بنزن هیدروژن‌زدایی و در یک واکنش شیمیایی به استایرن تبدیل می‌شود. فرآیند تبدیل اتیل بنزن به استایرن کند صورت می‌گیرد و نیاز است از کاتالیست در این فرآیند استفاده شود. کاتالیست مورد استفاده در این فرایند بر پایه اکسید آهن است و عوامل مختلفی در سنتز این کاتالیست تاثیرگذار است.
در این پروژه تحقیقاتی مدنظر است دانش فنی سنتز کاتالیزور ارتقا یافته آهنی در فرآیند هیدروژن‌زدایی از اتیل بنزن به منظور تولید استایرن توسعه یابد، همچنین نوع و میزان بهینه ارتقادهنده‌ها در این کاتالیست مشخص شود.
شرکت در فراخوان تحقیقاتی و ارائه پروپوزال در قالب انفرادی، گروهی، شرکتی و سازمانی مجاز است.
پروپوزالی که بیشترین تناسب را با الزامات این نیاز تحقیقاتی داشته باشد انتخاب و به عنوان مجری به شرکت دانش بنیان متقاضی معرفی خواهد شد.
علاقمندان می‌توانند تا 11 مرداد ماه سال جاری پروپوزال خود را در قالب Word از طریق سامانه غزال به آدرس ghazal.inif.ir/grant ارسال کنند.

 

 

ارسال ایمیل