ناشر منبع

null انتشار فراخوان «بهینه‌سازی شرایط کشت انبوه خالص‌سازی مخمر غنی از روی» با حمایت صندوق نوآوری
11:15

انتشار فراخوان «بهینه‌سازی شرایط کشت انبوه خالص‌سازی مخمر غنی از روی» با حمایت صندوق نوآوری

چهل و پنجمین فراخوان «بهینه‌سازی شرایط کشت انبوه خالص‌سازی مخمر غنی از روی» با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی و به سفارش یک شرکت دانش بنیان منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، گروه‌های پژوهشی و فناور توانمند برای ارائه راه‌حل مذکور باید تا سوم مرداد ماه سال جاری پروپوزال خود را از طریق سامانه غزال به نشانی ghazal.inif.ir/grant ارسال کنند.
یکی از منابع تامین شکل آلی عنصر روی برای استفاده در خوراک دام، طیور و آبزیان، استفاده از مخمرهایی است که می‌توانند شکل معدنی روی (با زیست فراهمی پایین‌تر و سمیت بالاتر) را به شکل آلی(جذب، زیست فراهمی و ماندگاری بالا) تبدیل کنند. شکل آلی روی پس از تولید در مخمر، در قالب پروتئین‌های غشایی در این میکروارگانیسم‌ها ذخیره شده و پس از مصرف توسط دام، طیور و آبزیان، به شکل آلی جذب می‌شود.
محصول حاوی مخمر غنی از روی، در حال حاضر از طریق واردات تامین می‌شود و به منظور بومی‌سازی این محصول، یک شرکت دانش بنیان درصدد بهینه‌سازی شرایط کشت انبوه این مخمرها در فرمانتور و خالص‌سازی محصول فرمانتور است.
انتظار می‌رود تیم مجری در فاز اول این پروژه تحقیقاتی، شرایط کشت انبوه مخمر در فرمانتور را با استفاده از محیط ارزان قیمت و با صرفه اقتصادی، بهینه‌سازی کند. در فاز دوم این پروژه، تحقیقاتی تیم مجری بایستی روش و شرایط خالص‌سازی مخمر غنی از روی تولید شده با بایومس بالا در فرمانتور را بهینه‌سازی کند.
شرکت در فراخوان تحقیقاتی و ارائه پروپوزال در قالب انفرادی، گروهی، شرکتی و سازمانی مجاز است.
پروپوزالی که بیشترین تناسب را با الزامات این نیاز تحقیقاتی داشته باشد انتخاب و به عنوان مجری به شرکت دانش بنیان متقاضی معرفی خواهد شد.
علاقمندان می‌توانند تا سوم مرداد ماه سال جاری پروپوزال خود را در قالب Word از طریق سامانه غزال به آدرس ghazal.inif.ir/grant ارسال کنند.

 

 

ارسال ایمیل