ناشر منبع

null ایجاد شغل؛ نیازِ جامعه
12:25

ایجاد شغل؛ نیازِ جامعه

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کُردستــان، استاندار کُردستان در نشست تخصصی کارآفرینان و فعالان حوزه کارآفرینی استان، با اعلام این مطلب، خطاب به فعالان حوزه کارآفرینی، گفت: گله مندی از سیستم اداری در عدم همکاری ها و دیر صادرکردن مجوز ها و نیز کمبود اعتبارات دردی را دوا نمی کند.

بهمن مرادنیا، کوچک فکرکردن و قانع بودن را از دلایل عدم توسعه یافتگی استان عنوان کرد و افزود: ما باید دیدگاهمان را عوض کنیم و با شناخت مشکلات برای حل مسائل راهکار مناسب ارائه دهیم.
وی افزود: ما جوانان را قبول داریم باید آن ها به میدان آمده و ریسک کنند.
مرادنیا با اشاره به اینکه وظیفه دانشگاه ها تنها تولید مدرک نیست، گفت: آن ها باید در خدمت جامعه، تولید و فرهنگ باشند.
وی همچنین با اشاره به اینکه سرمایه گذاران عراقی به شدت علاقمند به سرمایه گذاری در کُردستان هستند، گفت: باید از این فرصت برای توسعه استان استفاده کنیم.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کُردستان هم با اشاره به اینکه توسعه فرهنگ کارآفرینی در کُردستان یک ضرورت است، گفت: برای ایجاد اکوسیستم مناسب کسب و کار باید تسهیل گر سرمایه گذاری و ایجاد فرصت های اشتغال باشیم.
حسین فیروزی با بیان اینکه باید با نگاه و تفکر علمی به مسائل و مشکلات جامعه نگاه کنیم، گفت: برای موفقیت و عبور از موانع در حوزه کارآفرینی باید اندازه ذهنمان را تغییر دهیم و به مسائل به صورت جزیی تر نگاه کنیم.
وی با بیان اینکه لنگراندازی ذهن بانک های استان و نیز برخی مسئولان در اعطای تسهیلات با آمار پایین شکل گرفته، گفت: اگر این لنگراندازی ها اصلاح نشود در میدان کسب و کار و توسعه کُردستان موفق نخواهیم بود.
فیروزی با اشاره به شتاب خوب استارت آپ ها در ۲ سال گذشته، گفت: در حال حاضر ۷ مرکز تسهیل گری در استان راه اندازی شده است.
رئیس کانون کارآفرینان استان هم با اشاره به فعالیت این کانون از سال ۸۹ گفت: افزایش توان مدیریتی و مشارکت حداکثری جوانان در تصمیمات مدیران ارشد استان جهت توسعه استان و توسعه کارآفرینی از اهداف این کانون است.
ناصر شکری، تسریع در فرآیند صدور و پیگیری مجوزها، تغییر دیدگاه ها و نگرش سیستم بانکی در پرداخت تسهیلات و استفاده از ظرفیت عظیم کارآفرینان جهت توسعه پایدار و نیز جلوگیری از موازی کاری فعالیت کارآفرینان و اختصاص مکانی برای فعالیت های منسجم را از دغدغه های این کانون عنوان کرد.
دیگر فعالان حوزه کارآفرینی استان هم به بیان مشکلات و راهکار های مناسب جهت توسعه هر چه بیشتر ا

ارسال ایمیل