ناشر منبع

null تولید مسکن گیاهی بدون عوارض گوارشی و پوکی استخوان
12:08

تولید مسکن گیاهی بدون عوارض گوارشی و پوکی استخوان

یک شرکت دانش بنیان حوزه سلامت با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی موفق به تولید مسکن گیاهی شده است که برخلاف سایر داروهای استفاده شده در تسکین درد، عوارض گوارشی و پوکی استخوان ندارد و اعتیادآور هم نیست.  

به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، سید محمدعلی سید نظری، مدیر عامل شرکت شفانگر نظری که با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی موفق به تولید مسکن گیاهی شده است، در توضیح ویژگی‌های محصول شرکت گفت: «حب جدوار» دارویی است که از گیاه «جدوار مدبر» تهیه شده و مواد موثر جدوار در فرمولاسیون صنعتی این دارو مورد استفاده قرار گرفته است.
وی افزود: این دارو یک ضد درد قوی بوده که اثرات تسکینی فوق‌العاده‌ای در دردهای استخوانی، مفصلی و عضلانی دارد و می‌تواند به کنترل دردها و علائم ناشی از ترک اعتیاد نیز کمک کند.
سید نظری با بیان اینکه داروی «حب جدوار» برخلاف سایر داروهای استفاده شده در تسکین درد، عوارض گوارشی و پوکی استخوان ندارد، خاطرنشان کرد: این دارو همچنین برخلاف سایر داروهای استفاده شده در زمینه ترک اعتیاد (متادون، ترامادول و…) اعتیادآور نیست.
مدیر عامل شرکت شفانگر نظری با اشاره به ترکیبات این دارو، گفت: داروی «حب جدوار» از آلکالوئیدهای Delpho – Curarine , Staphisagrin , Delphinine , Condelphine , Isotalatizidin Hetisinone , Denudatine و انواع استرول‌ها ، فنول‌ها و پروتئین‌ها و املاح روی، منیزیوم، کلسیم، پتاسیم و آهن تشکیل شده است که همانطور که اشاره کردم به هیچ عنوان اعتیادآور نیست و خیال مصرف‌کننده از این جهت راحت است.
وی درباره تسهیلات دریافتی از صندوق نوآوری و شکوفایی برای ساخت این دارو نیز اظهار کرد: ما این تسهیلات را قبل از مرحله تولید صنعتی دریافت کردیم و حدود ۱۵ درصد به پیشرفت کار ما کمک کرد و از این جهت که ویثقه تسهیلات فقط چک بود، نیز خیلی موثر بود چون فراهم کردن تضامین واقعا کار سختی است.
سید نظری افزود: هدف ما از دریافت این تسهیلات، خرید، نصب و راه‌اندازی ماشین آلات و تجهیزات و همچنین سرمایه در گردش مورد نیاز جهت ایجاد خط تولید صنعتی داروی گیاهی حب جدوار و تولید بیش از ۲۲ هزار کپسول «حب جدوار» بوده است.
سید نظری همچنین درباره رقابت‌پذیری محصول نیز گفت: حدود پنج سال پیش که ما موفق به تولید کپسول خوراکی و مسکن جدوار شدیم اولین تولیدکننده در دنیا بودیم اما اخیرا چند تولیدکننده دیگر نیز وارد بازار شده‌اند.

ارسال ایمیل