ناشر منبع

null لزوم تقویت بازار شرکت کنندگان در عرصه ی فناوری
در نشست مدیران عامل شرکت های مستقر در مرکز رشد و مدیر پردیس فناوری اطلاعات و ارتباطات پارک مطرح شد: 10:08

لزوم تقویت بازار شرکت کنندگان در عرصه ی فناوری

نشست مدیران عامل شرکت های مستقر در مرکز رشد و پردیس فناوری اطلاعات و ارتباطات پارک علم و فناوری یزد، با حضور محمد سپهر، مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری استان یزد، ۱۴ اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ در محل سالن اجتماعات مرکز فناوری اقبال برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی صندوق پژوهش و فناوری استان یزد، در این نشست ابتدا محمد سپهر به تشریح انواع تسهیلات فعال در این حوزه پرداخت و گفت: تسهیلات نمونه سازی، تسهیلات تولید صنعتی، تسهیلات سرمایه در گردش و تسهیلات توسعه ی زیر ساخت فناوری در حال پرداخت است و تا خردادماه سال جاری با تصویب آیین نامه تسهیلات مربوط به بحث لیزینگ (فروش اقساطی) و استصناع (درخواست خرید برای ساخت)، مجموعا ۵ نوع تسهیلات عرضه خواهد شد.
وی افزود: اولویت سرمایه گذاری شرکت های داخل پارک هستند، چرا که شناخت اولیه ای بر روی آنها داریم اما این سرمایه گذاری لزوما به این شرکت ها اختصاص ندارد.
سپهر با اشاره به برقراری ارتباط سازنده با صندوق نوآوری و شکوفایی کشور، تصریح کرد: تاکنون حدود ۲۷ میلیارد تومان تسهیلات کم بهره از صندوق نوآوری گرفتیم که به تناسبی در شرکت ها تزریق خواهیم کرد و اخیرا نیز اعتبار حدود ۵۴ میلیاردی دریافت کردیم که ویژه ی شرکت های دانش بنیان است.
وی افزود: از همین فرصت استفاده می کنم و از شما می خواهم در صورتی که ظرفیت شرکت دانش بنیان شدن را دارید اقدام کنید چرا که اگر استعلام دانش بنیان بودن شرکت ها برقرار باشد دست ما برای حمایت در امور مالی باز تر خواهد بود.
سپهر با بیان اینکه هر چه بتوانیم بازار شرکت کنندگان در عرصه ی فناوری را تقویت کنیم، در واقع خود آنها و کارشان را تقویت کرده ایم، گفت: بازار دو بعد دارد، اول عرضه و دوم تقاضا و هر چه شرکت را تقویت کنیم و باعث افزایش عرضه شویم اما مشتری لازم را نداشته باشیم، در واقع اتفاق خاصی نمی افتد. اما اگر عرضه را تقویت نکنیم و تقاضا را افزایش دهیم، عرضه خود به خود تقویت می شود.

ارسال ایمیل