ناشر منبع

null ۲۱۵میلیارد ریال به صندوق پژوهش و فناوری کرمان اختصاص یافت
09:02

۲۱۵میلیارد ریال به صندوق پژوهش و فناوری کرمان اختصاص یافت

کرمان – ایرنا – مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری استان کرمان گفت: ۲۱۵میلیارد ریال اعتبار از محل صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری به صندوق پژوهش و فناوری این استان اختصاص یافت.

مجید نورانی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این تسهیلات کم بهره با توجه به سال رونق تولید و تلاش ها و پیگیری های صورت گرفته، برای استفاده شرکت های دانش بنیان و واحدهای فناور پارک علم و فناوری استان کرمان اختصاص پیدا کرد.
وی تصریح کرد: بخشی از این اعتبارات به میزان ۳۵ میلیارد ریال شامل تسهیلات کم بهره برای شرکت های فناور و دانش بنیان در راستای نمونه سازی،تجاری سازی محصولات ، سرمایه در گردش، و لیزینگ محصولات خواهد بود.
مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری استان کرمان ادامه داد: بخش دیگری از این تسهیلات به صورت حد اعتباری به میزان ۱۸۰ میلیارد ریال جهت حمایت از شرکت های دانش بنیان در راستای نمونه سازی اولیه و لیزینگ محصولات تولید صنعتی و سرمایه در گردش می باشد.
وی تاکید کرد: صندوق پژوهش و فناوری استان کرمان در راستای حمایت و تامین منابع مالی شرکت های دانش بنیان و فناور تشکیل شده و تلاش خواهیم کرد از همه ظرفیتهای استانی و کشوری برای هر چه بهتر شدن رونق تولید محصولات شرکت های دانش بنیان و فناور استان در سال ۹۸ استفاده کنیم.
نورانی گفت: در حال حاضر حدود ۲۰۰ واحد فناور و ۶۰ شرکت دانش بنیان در استان کرمان در زمینه های آی تی، کشاورزی، پزشکی، نانو، مکانیک، عمران و غیره فعالیت دارند.
وی تصریح کرد: شرکت های دانش بنیان و فناور استان برای اطلاع و شرایط استفاده و دریافت این تسهیلات به مجموعه پارک علم و فناوری کرمان مراجعه کنند.

ارسال ایمیل