ناشر منبع

null منابع حمایتی از شرکت‌های دانش‌بنیان به صورت متوازن هزینه شود
10:00

منابع حمایتی از شرکت‌های دانش‌بنیان به صورت متوازن هزینه شود

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی خواستار حمایت متوازن از همه شرکت‌های دانش بنیان در اقصی نقاط کشور شد.

علیم یارمحمدی،عضو کمیسیون عمران و نماینده زاهدان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار فناوری خبرگزاری دانشجو؛ با اشاره به نقش صندوق نوآوری و شکوفایی در حمایت از شرکت‌های دانش بنیان، اظهار داشت: امروز شرکت‌های دانش‌بنیان در همه نقاط کشور تاسیس شده‌اند لذا منابع موجود در حمایت از این شرکت‌ها باید به طور متوازن هزینه شود، بنابراین نیاز است از تمام ظرفیت‌های کشور در این راستا حمایت کنیم.

یارمحمدی خطاب به مسئولان صندوق نوآوری و شکوفایی، گفت: این صندوق باید به فراخور نیاز کشور حمایت از شرکت‌های دانش بنیان را در دستور کار خود قرار داده و توازن در حمایت از شرکت‌ها را مدنظر داشته باشد.

وی همچنین در توصیه‌ای به شرکت‌های دانش‌بنیان گفت: از جوانان مشغول در این شرکت‌ها انتظار داریم که پای کار باشند و ما هم در مجلس و دولت از آن‌ها حمایت خواهیم کرد.

عضو کمیسیون عمران مجلس نقش شرکت‌های دانش بنیان در گذر از تحریم‌ها را بی‌بدیل خواند و تصریح کرد: به طور قطع این شرکت‌ها می‌توانند در شرایط عبور از تحریم‌ها به کمک مردم بیایند و اقتصاد کشور را رونق دهند و تقویت کنند. امروز کشور‌های پیشرفته دنیا به خوبی از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان استفاده می‌کنند و ضرورت دارد این موضوع در کشور ما هم مورد توجه قرار گیرد.

یارمحمدی تاکید کرد: باید از ظرفیت و فرصت شرکت‌های دانش بنیان به خوبی استفاده کرد و بسترسازی لازم برای حمایت از این شرکت‌ها مدنظر قرار گیرد.

وی در پاسخ به سوالی درباره میزان رضایتمندی از فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان طی سال‌های گذشته، خاطرنشان کرد: بنده تاکنون از شرکت‌های زیادی در حوزه دانش بنیان بازدید کرده‌ام و فعالیت این شرکت‌ها را خوب ارزیابی کرده‌ام و معتقدم در مسیر رشد قرار دارند، هرچند که ما انتظار داریم رشد این شرکت‌ها بیش از این‌ها باشد تا بتوانیم به اهداف مدنظر در اسناد بالادستی در حوزه دانش بنیان دست پیدا کنیم. بدیهی است که این شرکت‌ها نیز باید به صورت ویژه مورد حمایت دولت و مجلس قرار گیرند.

ارسال ایمیل