ناشر منبع

null آغاز عملیات تجاری‌سازی طرح‌های نوآورانه شتاب‌دهنده صدر فردا
14:31

آغاز عملیات تجاری‌سازی طرح‌های نوآورانه شتاب‌دهنده صدر فردا

شتاب دهنده دانش بنیان صدر فردا از شرکت های تابعه شرکت سرمایه‌گذاری صدرتامین، مراسم تجاری سازی تفاهم‌نامه‌های مشترک بین این شرکت با شرکت‌های معدنی و صنعتی را در حضور مدیرعامل تاصیکو و اصحاب رسانه امضاء کرد.

به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی به نقل از روابط عمومی شتاب‌دهنده دانش بنیان صدرفردا، مراسم تجاری سازی تفاهم نامه‌های مشترک بین شتاب دهنده دانش بنیان صدرفردا و شرکت های زغال سنگ پروده طبس، صنایع سرام آرا پودربندر امام و توسعه معادن پارس تامین در محل شرکت سرمایه‌گذاری صدرتامین با حضور اصحاب رسانه برگزار شد.

غلامرضا سلیمانی، مدیرعامل صدر تامین ضمن اشاره به اهمیت شتاب دهنده ها بخصوص شتاب دهنده صدرفردا که اولین شتاب دهنده خانواده شستا می‌باشد بیان کرد: طرح فولاد های پزشکی، یکی از مهمترین طرح های شتاب دهنده صدر فرداست که سرمایه گذار بخش خصوصی را نیز جذب کرده است این طرح با ظرفیت یک هزار تن اجرایی خواهد شد. همچنین طرح تولید فولاد های پزشکی از دیگر اقدامات نوآورانه این شتاب دهنده است که وابستگی کشور را به تامین آن از طریق واردات را مرتفع خواهد کرد.

وی با اشاره به طرح نمک های گیاهی، گفت: این طرحی پزشکی است که اجرایی شدن آن نه تنها از خروج ارز جلوگیری می کند، بلکه در سلامت جسمی ملت شریف ایران تاثیر بسزایی خواهد داشت.

سلیمانی با اشاره به عملکرد رو به رشد شتاب دهنده صدر فردا گفت: امروز شتاب دهنده صدر فردا 4 طرح را در قالب تفاهمنامه به امضاء می رساند و امید است که طرح های نوآورانه این شتاب دهنده در حوزه فن آوری و معدن بتواند خانواده صدرتامین را به موفقیت های چشم گیری برساند.

بنا به گفته سلیمانی این شرکت طرح «بازیافت ضایعات الکترونیکی» را با شرکت پودر بندر، طرح « پردازش زغال سنگ» را با شرکت زغال سنگ پروده طبس، طرح « فرآوری نیکل و کبالت » را با شرکت توسعه معادن، طرح « بازسازی لیزری پره های توربین » را با شرکت صنایع سرام آرا امضاء کرد.

شتاب دهنده صدر فردا بازوی فناوری و نوآوری شرکت صدر تامین

هادی کمالی، مدیرعامل شتاب دهنده صدر فردا گفت: شتاب دهنده ها راهی برای توسعه هستند و شتاب دهنده صدرفردا از معدود شتاب دهنده های فعال در حوزه معادن و خدمات مرتبط است. نوآوری و فناوری امروزه یک نیاز است که در فعالیت های معدنی باعث رشد و نمو و عدم تاثیرگذاری آن در معادن باعث رکود صنعت معدن است.

شتاب دهنده صدر فردا بازوی فناوری و نوآوری شرکت صدر تامین است، بر اساس برنامه راهبردی که هلدینگ صدر تامین سال 1399 شرکت صدر تامین طراحی کرد. ایجاد جریان نوآوری و فناوری به عنوان یکی از راهبردهای اصلی این هلدینگ مطرح شد.

مدیرعامل شتاب دهنده صدر فردا گفت:‌ خوشبختانه با ارتباط خوبی که بین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و صدر فردا شکل گرفت برای اولین گام شتاب دهنده صدر تامین در سال 99 تشکیل شد و با گذشت 9 ماه از تشکیل این شتاب دهنده توانسته به نیازهای فناورانه در هلدینگ صدر تامین و شرکت های تابعه آن پاسخ دهد. همچنین این شتاب دهنده توانست در کوتاه ترین زمان ممکن از زمان شروع حیات خود با ارائه طرح های نوآورانه و دانش بنیان مدرک دانش بنیانی خود را از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اخذ کند.

وی افزود: بر اساس ماموریت و رسالتی که این شرکت دارد، شناسایی، عارضه یابی، جذب و راهبری، تبدیل ایده ها و طرح های نو آورانه به کسب و کار های نوین به عنوان مهمترین رکن و ماموریت در شتاب دهنده صدر فردا تعریف شده است.

کمالی بیان کرد: فعالیت های 9 ماه گذشته شتاب دهنده امروز منجر به این شده است که 5 طرح، که طرح های فاز اول شتاب دهنده بودند، در قالب بسته های سرمایه گذاری آماده جذب سرمایه باشند.

کمالی بیان کرد: بعد از فعالیت شتابدهی گام بعدی تجاری سازی است که عملا طرح ها تبدیل به کسب و کار می شوند و امروز اولین فاز از طرح ها را وارد فاز تجاری سازی کنیم.

امروز بر بالغ بر 6طرح توانستند در کنار شرکت های تابعه صدر تامین موفق به جذب سرمایه از این شرکت ها شوند و امیدواریم در 6 ماه اول سال 1400 تبدیل به کسب و کار در زنجیره شرکت های تابعه خود شوند.

ارسال ایمیل