ناشر منبع

null فراخوان صندوق نوآوری برای توسعه فرآیند تولید فوم فلزی سلول باز بر پایه مس و نیکل
15:20

فراخوان صندوق نوآوری برای توسعه فرآیند تولید فوم فلزی سلول باز بر پایه مس و نیکل

فراخوان حل نیاز تحقیقاتی در زمینه «توسعه فرآیند تولید فوم فلزی سلول باز بر پایه مس و نیکل» با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی و به سفارش یک شرکت دانش بنیان منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، گروه‌های پژوهشی و فناور توانمند برای ارائه راه‌حل مذکور باید تا 25 اردیبهشت ماه سال جاری پروپوزال خود را از طریق سایت صندوق نوآوری ثبت کنند.
صندوق نوآوری و شکوفایی به منظور تقویت توان توسعه فناوری شرکت‌های دانش بنیان با رویکرد نوآوری باز و همکاری فناورانه، خدمت جدیدی را طراحی کرده است که از این طریق نیازهای تحقیقاتی و فناورانه شرکت‌های دانش بنیان و پس از آن گروه‌های پژوهشی و فناور توانمند برای اجرای طرح‌های تحقیقاتی و توسعه فناوری‌های مورد نیاز این شرکت‌ها را شناسایی می‌کند.
در صورت توافق پروپوزال‌دهنده منتخب (مجری تحقیق) و شرکت دانش‌بنیان (متقاضی تحقیق) قرارداد سه‌جانبه‌ای بین «صندوق نوآوری و شکوفایی»، «متقاضی» و «مجری» منعقد خواهد شد که صندوق نوآوری در قالب این قرارداد تا 70 درصد از هزینه اجرای تحقیقات را به شکل بلاعوض به متقاضی پرداخت خواهد کرد. این مبلغ به طور مرحله‌ای و متناسب با پیشرفت اجرای طرح در اختیار مجری قرار می‌گیرد.
هدف اصلی این پروژه، توسعه فرآیند تولید فوم فلزی سلول باز بر پایه مس و نیکل، با هدف کاهش زمان تولید و افزایش ضخامت لایه فلزی در محصول نهایی است.
انتظار می‌رود در فاز اول این پروژه تحقیقاتی، تیم مجری زمان مورد نیاز برای فرآیند الکترولس را به کمتر از نیم ساعت کاهش دهد و به محصولی به شکل اسفنج متخلخل دست یابد.
در فاز دوم این پروژه نیز تیم مجری باید با افزایش ضخامت لایه الکتروفرمینگ، به تولید نمونه‌هایی با ضخامت حداقل 400 تا حداکثر 2000 میکرون روی کل نمونه‌های اسفنجی الکترولس شده دست یابد.
علاقمندان می‌توانند تا 25 اردیبهشت ماه سال جاری پروپوزال خود را در قالب فایل WORD از طریق سامانه غزال به آدرس ghazal.inif.ir/grant ارسال کنند و برای کسب اطلاعات بیشتر نیز با شرکت ارزیابان فناوری امیرکبیر به شماره 09912324762 ،86013859 و 86013862-021 تماس بگیرند.

 

ارسال ایمیل