ناشر منبع

null ۴۰۰ میلیارد تومان تقاضای جذب سرمایه در ۲۲ رویداد دوشنبه استارت‌آپی
12:19

۴۰۰ میلیارد تومان تقاضای جذب سرمایه در ۲۲ رویداد دوشنبه استارت‌آپی

بیست و سومین رویداد آنلاین «دوشنبه‌های استارت‌آپی» با هدف جذب سرمایه در حوزه فرآورده‌های دارویی 2 صبح امروز دوشنبه 13 اردیبهشت ماه با حضور 6 استارت‌آپ این حوزه در صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، دکتر مصطفی بغدادی، مدیر توسعه اکوسیستم صندوق نوآوری و شکوفایی در رویداد جذب سرمایه در حوزه فراورده‌های دارویی 2 به حضور نزدیک به 147 استارت‌آپ در سلسله رویدادهای دوشنبه‌های استارت‌آپی این صندوق اشاره کرد و گفت: اکوسیستم نوآوری محدود به شرکت‌های دانش بنیان نیست و در صندوق نوآوری و شکوفایی تلاش کردیم تا زمینه خدمت‌رسانی به استارت‌آپ‌ها و شتاب‌دهنده‌ها را نیز فراهم کنیم. یکی از ابزارهای صندوق نوآوری برای خدمت‌رسانی به اجزای دیگر اکوسیستم نوآوری کشور برگزاری رویداد جذب سرمایه است که تاکنون  22 رویداد دوشنبه استارت‌آپی با حضور 147 استارت‌آپ برگزار شده است که بالغ بر 400 میلیارد تومان تقاضای جذب سرمایه داشتند. تعداد مخاطبان رویداد دوشنبه‌های استارت‌آپی بیش از 4 هزار نفر به‌صورت حضوری و آنلاین بوده است.
دکتر بغدادی در مورد میزان سرمایه جذب شده برای استارت‌آپ‌های این رویداد توضیح داد و گفت: نزدیک به 36 میلیارد تومان برای استارت‌آپ‌های رویداد جذب سرمایه تاکنون توسط سرمایه‌گذاران تامین شده است و بالغ بر 25 میلیارد تومان در حال مذاکره است و امیدواریم به‌زودی سرمایه مورد نظر جذب شود.
مدیر توسعه اکوسیستم صندوق نوآوری و شکوفایی در مورد رویدادهای جذب سرمایه در حوزه سلامت نیز خاطرنشان کرد: این رویداد دومین رویداد فرآورده‌های دارویی است. تاکنون 10 رویداد به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم به استارت‌آپ‌های حوزه سلامت اختصاص داشته است؛ به‌طوری‌که در حوزه سلامت تاکنون 6 رویداد مستقیم برگزار شده و استارت‌آپ‌های حوزه سلامت در 4 رویداد دیگر نیز حضور داشتند.
وی ادامه داد: بیش از 63 درصد از سرمایه‌های جذب شده از طریق این رویداد در حوزه سلامت بوده و نشان‌دهنده علاقمندی سرمایه‌گذاران به این حوزه و جذابیت اقتصادی این حوزه است.
 

ارسال ایمیل