ناشر منبع

null فراخوان صندوق نوآوری برای بهینه‌سازی جرم کوبیدنی سیلیسی مصرفی در کوره‌های القایی
11:14

فراخوان صندوق نوآوری برای بهینه‌سازی جرم کوبیدنی سیلیسی مصرفی در کوره‌های القایی

فراخوان حل نیاز تحقیقاتی در زمینه «بهینه‌سازی جرم کوبیدنی سیلیسی مصرفی در کوره‌های القایی» با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی و به سفارش یک شرکت دانش بنیان منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، گروه‌های پژوهشی و فناور توانمند برای ارائه راه‌حل مذکور باید تا ۲1 اردیبهشت ماه سال جاری پروپوزال خود را از طریق سایت صندوق نوآوری ثبت کنند.
صندوق نوآوری و شکوفایی به منظور تقویت توان توسعه فناوری شرکت‌های دانش بنیان با رویکرد نوآوری باز و همکاری فناورانه، خدمت جدیدی را طراحی کرده است که از این طریق نیازهای تحقیقاتی و فناورانه شرکت‌های دانش بنیان و پس از آن گروه‌های پژوهشی و فناور توانمند برای اجرای طرح‌های تحقیقاتی و توسعه فناوری‌های مورد نیاز این شرکت‌ها را شناسایی می‌کند.
در صورت توافق پروپوزال‌دهنده منتخب (مجری تحقیق) و شرکت دانش‌بنیان (متقاضی تحقیق) قرارداد سه‌جانبه‌ای بین «صندوق نوآوری و شکوفایی»، «متقاضی» و «مجری» منعقد خواهد شد که صندوق نوآوری در قالب این قرارداد تا 70 درصد از هزینه اجرای تحقیقات را به شکل بلاعوض به متقاضی پرداخت خواهد کرد. این مبلغ به طور مرحله‌ای و متناسب با پیشرفت اجرای طرح در اختیار مجری قرار می‌گیرد.
بیش از 95 درصد از شرکت‌های تولیدکننده فولاد کشور که به کوره‌های القایی مجهز هستند تمایل دارند از جرم کوبیدنی سیلیسی در جدار داخلی کوره‌های خود استفاده کنند. عمر جرم کوبیدنی سلیسی کوتاه بوده و بعد از تقریبا 20 مرتبه عملیات ذوب باید تعویض شود. هدف اصلی این پروژه بهینه‌سازی جرم کوبیدنی سلیسی به میزان حداقل ۱۰ درصد است‌.
انتظار می‌رود در فاز اول این پروژه تحقیقاتی، تیم مجری با استفاده از روش‌های شیمیایی و افزودن ترکیبات شیمیایی جدید به فرمولاسیون پایه جرم کوبیدنی سلیسی، عمر مفید آن را افزایش دهد.
در فاز دوم این پروژه تیم مجری با استفاده از روش‌های فیزیکی و بهینه‌سازی شیوه بارگذاری جرم کوبیدنی سلیسی در کوره، عملکرد و عمر آن را ارتقاء دهد.
علاقمندان می‌توانند تا ۲1 اردیبهشت ماه سال جاری پروپوزال خود را در قالب فایل WORD از طریق سامانه غزال به آدرس ghazal.inif.ir/grant ارسال کنند و برای کسب اطلاعات بیشتر نیز با شرکت ارزیابان فناوری امیرکبیر به شماره 09912324762 ،86013859 و 86013862-021 تماس بگیرند.

 

 

ارسال ایمیل