ناشر منبع

null فراخوان صندوق نوآوری برای توسعه دانش فنی استخراج آنزیم‌های لیگنینولایتیک
08:33

فراخوان صندوق نوآوری برای توسعه دانش فنی استخراج آنزیم‌های لیگنینولایتیک

فراخوان حل نیاز تحقیقاتی در زمینه «توسعه دانش فنی استخراج آنزیم‌های لیگنینولایتیک» با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی و به سفارش یک شرکت دانش بنیان منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، گروه‌های پژوهشی و فناور توانمند برای ارائه راه‌حل مذکور باید تا 7 اردیبهشت ماه سال جاری پروپوزال خود را از طریق سایت صندوق نوآوری ثبت کنند.
صندوق نوآوری و شکوفایی به منظور تقویت توان توسعه فناوری شرکت‌های دانش بنیان با رویکرد نوآوری باز و همکاری فناورانه، خدمت جدیدی را طراحی کرده است که از این طریق نیازهای تحقیقاتی و فناورانه شرکت‌های دانش بنیان و پس از آن گروه‌های پژوهشی و فناور توانمند برای اجرای طرح‌های تحقیقاتی و توسعه فناوری‌های مورد نیاز این شرکت‌ها را شناسایی می‌کند.
در صورت توافق پروپوزال‌دهنده منتخب (مجری تحقیق) و شرکت دانش‌بنیان (متقاضی تحقیق) قرارداد سه‌جانبه‌ای بین «صندوق نوآوری و شکوفایی»، «متقاضی» و «مجری» منعقد خواهد شد که صندوق نوآوری در قالب این قرارداد تا 70 درصد از هزینه اجرای تحقیقات را به شکل بلاعوض به متقاضی پرداخت خواهد کرد. این مبلغ به طور مرحله‌ای و متناسب با پیشرفت اجرای طرح در اختیار مجری قرار می‌گیرد.
ذخیره‌سازی بلندمدت فرآورده‌های نفتی سبب تشکیل لجن‌های نفتی در مخازن ذخیره می‌شود و حجم ذخایر نفتی را کاهش می‌دهد. از آن جایی که روش‌های پاکسازی سنتی مخازن آلودگی‌های زیست محیطی را در پی دارد، امروزه روش‌های پاکسازی مبتنی بر فناوری زیستی مورد استقبال قرار گرفته‌اند؛ یکی از روش‌های زیستی، استفاده از بیوکاتالیست‌های شکننده ترکیبات سنگین نفتی است.
هدف از این پروژه توسعه دانش فنی استخراج آنزیم‌های لیگنینولاکتیک است که این آنزیم از جمله مواد تشکیل دهنده بیوکاتالیست‌هاست، لذا در این پروژه تحقیقاتی انتظار می‌رود آنزیم‌های استخراج شده، قابلیت شکست ترکیبات سنگین نفتی را داشته و در شرایط عملکردی از ویژگی پایدار برخوردار باشند.
علاقمندان می‌توانند تا 7 اردیبهشت ماه سال جاری پروپوزال خود را در قالب فایل WORD از طریق سامانه غزال به آدرس ghazal.inif.ir/grant ارسال کنند و برای کسب اطلاعات بیشتر نیز با شرکت بومرنگ به شماره 88398543 و 88398563 تماس بگیرند.


ارسال ایمیل