ناشر منبع

null فراخوان صندوق نوآوری برای توسعه ماژول بهینه‌سازی خودکار پوشش و ظرفیت CCO در پلتفرم مانیتورینگ شبکه موبایل
12:33

فراخوان صندوق نوآوری برای توسعه ماژول بهینه‌سازی خودکار پوشش و ظرفیت CCO در پلتفرم مانیتورینگ شبکه موبایل

فراخوان حل نیاز تحقیقاتی در زمینه «توسعه ماژول بهینه سازی خودکار پوشش و ظرفیت CCO در پلتفرم مانیتورینگ شبکه موبایل» با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی و به سفارش یک شرکت دانش بنیان منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، گروه‌های پژوهشی و فناور توانمند برای ارائه راه‌حل مذکور باید تا 28 اسفند ماه سال جاری پروپوزال خود را از طریق سایت صندوق نوآوری ثبت کنند.
صندوق نوآوری و شکوفایی به منظور تقویت توان توسعه فناوری شرکت‌های دانش بنیان با رویکرد نوآوری باز و همکاری فناورانه، خدمت جدیدی را طراحی کرده است که از این طریق نیازهای تحقیقاتی و فناورانه شرکت‌های دانش بنیان و پس از آن گروه‌های پژوهشی و فناور توانمند برای اجرای طرح‌های تحقیقاتی و توسعه فناوری‌های مورد نیاز این شرکت‌ها را شناسایی می‌کند.
در صورت توافق پروپوزال‌دهنده منتخب (مجری تحقیق) و شرکت دانش‌بنیان (متقاضی تحقیق) قرارداد سه‌جانبه‌ای بین «صندوق نوآوری و شکوفایی»، «متقاضی» و «مجری» منعقد خواهد شد که صندوق نوآوری در قالب این قرارداد تا 70 درصد از هزینه اجرای تحقیقات را به شکل بلاعوض به متقاضی پرداخت خواهد کرد. این مبلغ به طور مرحله‌ای و متناسب با پیشرفت اجرای طرح در اختیار مجری قرار می‌گیرد.
امروزه با توجه به پیچیدگی شبکه و افزایش کاربران موبایل، مدیریت شبکه با مشکلات عدیده‌ای روبرو شده است و با در نظر گرفتن بزرگ‌تر شدن شبکه، این چالش روز به روز در حال گسترش یافتن است. در کشورهای پیشرفته برای مرتفع کردن این چالش از ابزار Self-Organizing Network(SON) استفاده می‌شود. با کمک این ابزار می‌توان قابلیت انعطاف‌پذیری و خودکار بودن را به شبکه موبایل افزود.
در این پروژه تحقیقاتی با توجه به نیاز کشور و زیرساخت‌های موجود تمرکز بر روی ماژول Coverage and capacity Optimization (CCO)  در پلتفرم مانیتورینگ شبکه موبایل است. 
مجری تحقیق باید در گام نخست راهکارهای ممکن برای اجرای CCO در پلتفرم موجود را بررسی و سپس برای پیاده‌سازی این ماژول تغییرات لازم در آن را پیشنهاد کند.
در گام بعدی پس از امکان‌سنجی راهکارهای ممکن و تغییرات پیشنهاد شده، مجری باید به پیاده‌سازی آنها بپردازد و با تحلیل داده‌ها با استفاده از الگوریتم‌های هوش مصنوعی، ماژول CCO را برای بهینه سازی خودکار پوشش و ظرفیت شبکه توسعه دهد.
علاقمندان می‌توانند تا 28 اسفند ماه سال جاری پروپوزال خود را در قالب فایل WORD از طریق سامانه غزال به آدرس ghazal.inif.ir/grant ارسال کنند و برای کسب اطلاعات بیشتر نیز با شرکت بومرنگ به شماره 88398543 و 88398563 تماس بگیرند.

ارسال ایمیل