ناشر منبع

null فراخوان صندوق نوآوری برای فرآوری گیاه آنغوزه از طریق کشت بافت
08:50

فراخوان صندوق نوآوری برای فرآوری گیاه آنغوزه از طریق کشت بافت

فراخوان حل نیاز تحقیقاتی در زمینه «فرآوری گیاه آنغوزه از طریق کشت بافت» با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی و به سفارش یک شرکت دانش‌بنیان منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، گروه‌های پژوهشی و فناور توانمند برای ارائه راه‌حل مذکور باید تا 28 اسفند ماه سال جاری پروپوزال خود را از طریق سایت صندوق نوآوری ثبت کنند.
صندوق نوآوری و شکوفایی به منظور تقویت توان توسعه فناوری شرکت‌های دانش بنیان با رویکرد نوآوری باز و همکاری فناورانه، خدمت جدیدی را طراحی کرده است که از این طریق نیازهای تحقیقاتی و فناورانه شرکت‌های دانش بنیان و پس از آن گروه‌های پژوهشی و فناور توانمند برای اجرای طرح‌های تحقیقاتی و توسعه فناوری‌های مورد نیاز این شرکت‌ها را شناسایی می‌کند.
در صورت توافق پروپوزال‌دهنده منتخب (مجری تحقیق) و شرکت دانش‌بنیان (متقاضی تحقیق) قرارداد سه‌جانبه‌ای بین «صندوق نوآوری و شکوفایی»، «متقاضی» و «مجری» منعقد خواهد شد که صندوق نوآوری در قالب این قرارداد تا 70 درصد از هزینه اجرای تحقیقات را به شکل بلاعوض به متقاضی پرداخت خواهد کرد. این مبلغ به طور مرحله‌ای و متناسب با پیشرفت اجرای طرح در اختیار مجری قرار می‌گیرد.
امروزه در کشور مراتع وسیعی زیر کشت گیاه آنغوزه هستند و تکثیر این گیاه به روش سنتی از طریق بذر و به صورت دیم صورت می‌پذیرد. با توجه به زمان‌بر بودن روش سنتی، تلفات بالای بذر و برداشت بی‌رویه از منابع زیر کشت، پیش‌بینی می‌شود که این گیاه در معرض انقراض قرار گیرد، بنابراین در این پروژه تحقیقاتی انتظار می‌رود تیم مجری تحقیق، نخست گیاه مادری مناسب را جهت بذرگیری انتخاب کند.
در مراحل بعدی باید خواب‌شکنی و جوانه‌زنی بذر، ریشه‌زایی و تولید گیاهچه به منظور پرآوری و نهایتا سازگاری برای انتقال به مزارع صورت پذیرد.
علاقمندان می‌توانند تا 28 اسفند ماه سال جاری پروپوزال خود را در قالب فایل WORD از طریق سامانه غزال به آدرس ghazal.inif.ir/grant ارسال کنند و برای کسب اطلاعات بیشتر نیز با شرکت بومرنگ به شماره 88398543 و 88398563 تماس بگیرند.

ارسال ایمیل