ناشر منبع

null فراخوان صندوق نوآوری برای طراحی و توسعه جداساز گاز و مایع در فرآیند الکترولیز آب دریا
08:41

فراخوان صندوق نوآوری برای طراحی و توسعه جداساز گاز و مایع در فرآیند الکترولیز آب دریا

فراخوان حل نیاز تحقیقاتی در زمینه «طراحی و توسعه جداساز گاز و مایع در فرآیند الکترولیز آب دریا» با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی و به سفارش یک شرکت دانش بنیان منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، گروه‌های پژوهشی و فناور توانمند برای ارائه راه‌حل مذکور باید تا 25 اسفند ماه سال جاری پروپوزال خود را از طریق سایت صندوق نوآوری ثبت کنند.
صندوق نوآوری و شکوفایی به منظور تقویت توان توسعه فناوری شرکت‌های دانش بنیان با رویکرد نوآوری باز و همکاری فناورانه، خدمت جدیدی را طراحی کرده است که از این طریق نیازهای تحقیقاتی و فناورانه شرکت‌های دانش بنیان و پس از آن گروه‌های پژوهشی و فناور توانمند برای اجرای طرح‌های تحقیقاتی و توسعه فناوری‌های مورد نیاز این شرکت‌ها را شناسایی می‌کند.
در صورت توافق پروپوزال‌دهنده منتخب (مجری تحقیق) و شرکت دانش‌بنیان (متقاضی تحقیق) قرارداد سه‌جانبه‌ای بین «صندوق نوآوری و شکوفایی»، «متقاضی» و «مجری» منعقد خواهد شد که صندوق نوآوری در قالب این قرارداد تا 70 درصد از هزینه اجرای تحقیقات را به شکل بلاعوض به متقاضی پرداخت خواهد کرد. این مبلغ به طور مرحله‌ای و متناسب با پیشرفت اجرای طرح در اختیار مجری قرار می‌گیرد.
آب به عنوان سیال اصلی در فرآیندهای صنایع پتروشیمی به شدت مورد نیاز است و انواع میکروارگانیسم و مواد آلی موجب مشکلاتی مانند رسوب در لوله‌ها و تجهیزات مذکور و کاهش راندمان می‌شود. از طریق الکترولیز آب دریا و تولید سدیم هیپوکلریت می‌توان از تشکیل رسوبات آلی و رشد میکروارگانیسم جلوگیری کرد. البته در این فرآیند، هیدروژن به عنوان محصول جانبی ایجاد می‌شود که باید آن را جدا کرد.
در این راستا و با هدف جداسازی فاز گاز و مایع، مجری تحقیق باید در گام نخست بهترین جداساز و پارامترهای موثر بر طراحی آن را تعیین کند.
در گام بعدی باید اصول کارکرد جداساز را مبتنی بر نمونه‌های واقعی مدلسازی و در نهایت نمونه پایلوت جداساز را تولید کرد.
علاقمندان می‌توانند تا 25 اسفند ماه سال جاری پروپوزال خود را در قالب فایل WORD از طریق سامانه غزال به آدرس ghazal.inif.ir/grant ارسال کنند و برای کسب اطلاعات بیشتر نیز با شرکت بومرنگ به شماره 88398543 و 88398563 تماس بگیرند.

 

ارسال ایمیل