ناشر منبع

null فراخوان صندوق نوآوری برای توسعه سامانه هوش مصنوعی برای تشخیص خودکار شیء پنهان در تصاویر موج میلیمتری
08:17

فراخوان صندوق نوآوری برای توسعه سامانه هوش مصنوعی برای تشخیص خودکار شیء پنهان در تصاویر موج میلیمتری

فراخوان حل نیاز تحقیقاتی در زمینه «توسعه سامانه هوش مصنوعی برای تشخیص خودکار شیء پنهان در تصاویر موج میلیمتری» با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی و به سفارش یک شرکت دانش بنیان منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، گروه‌های پژوهشی و فناور توانمند برای ارائه راه‌حل مذکور باید تا 25 اسفند ماه سال جاری پروپوزال خود را از طریق سایت صندوق نوآوری ثبت کنند.
صندوق نوآوری و شکوفایی به منظور تقویت توان توسعه فناوری شرکت‌های دانش بنیان با رویکرد نوآوری باز و همکاری فناورانه، خدمت جدیدی را طراحی کرده است که از این طریق نیازهای تحقیقاتی و فناورانه شرکت‌های دانش بنیان و پس از آن گروه‌های پژوهشی و فناور توانمند برای اجرای طرح‌های تحقیقاتی و توسعه فناوری‌های مورد نیاز این شرکت‌ها را شناسایی می‌کند.
در صورت توافق پروپوزال‌دهنده منتخب (مجری تحقیق) و شرکت دانش‌بنیان (متقاضی تحقیق) قرارداد سه‌جانبه‌ای بین «صندوق نوآوری و شکوفایی»، «متقاضی» و «مجری» منعقد خواهد شد که صندوق نوآوری در قالب این قرارداد تا 70 درصد از هزینه اجرای تحقیقات را به شکل بلاعوض به متقاضی پرداخت خواهد کرد. این مبلغ به طور مرحله‌ای و متناسب با پیشرفت اجرای طرح در اختیار مجری قرار می‌گیرد.
همواره پایش امنیتی و حفاظت از مکان‌های حساس امنیتی و پرتردد حائز اهمیت بوده است. امروزه از تجهیزات تصویربرداری مبتنی بر امواج میلیمتری، به دلیل قابلیت تصویربرداری از اشیاء در زیر پوشش‌ها، در مکان‌های حساس امنیتی، فرودگاه‌ها و مکان‌های پرتردد استفاده می‌شود.
به منظور کاهش خطاهای انسانی و افزایش دقت تشخیص در تصاویر به دست آمده از این تجهیزات، نیاز به یک سامانه مبتنی بر هوش مصنوعی احساس می‌شود که اشیای پنهان را در زیر لباس به صورت خودکار شناسایی کند و نتیجه را به اپراتور نمایش دهد.
در این پروژه تحقیقاتی، مجری تحقیق ابتدا باید سامانه‌ای طراحی کند که وجود شیء را تشخیص دهد و مکان آن را بر روی بدن مشخص کند. مراحل بعدی پروژه، معطوف به استخراج مختصات شیء، رسم خطوط مربعی حول آن و هایلایت کردن شیء روی بدن است.
علاقمندان می‌توانند تا 25 اسفند ماه سال جاری پروپوزال خود را در قالب فایل WORD از طریق سامانه غزال به آدرس ghazal.inif.ir/grant ارسال کنند و برای کسب اطلاعات بیشتر نیز با شرکت بومرنگ به شماره 88398543 و 88398563 تماس بگیرند.

ارسال ایمیل