ناشر منبع

null فراخوان صندوق نوآوری برای توسعه روش‌های ژئوفیزیکی شناسایی مسیر و میزان نشت از پی و بدنه سدها
10:48

فراخوان صندوق نوآوری برای توسعه روش‌های ژئوفیزیکی شناسایی مسیر و میزان نشت از پی و بدنه سدها

فراخوان حل نیاز تحقیقاتی در زمینه «توسعه روش‌های ژئوفیزیکی شناسایی مسیر و میزان نشت از پی و بدنه سدها» با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی و به سفارش یک شرکت دانش بنیان منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، گروه‌های پژوهشی و فناور توانمند برای ارائه راه‌حل مذکور باید تا 18 اسفند ماه سال جاری پروپوزال خود را از طریق سایت صندوق نوآوری ثبت کنند.
صندوق نوآوری و شکوفایی به منظور تقویت توان توسعه فناوری شرکت‌های دانش بنیان با رویکرد نوآوری باز و همکاری فناورانه، خدمت جدیدی را طراحی کرده است که از این طریق نیازهای تحقیقاتی و فناورانه شرکت‌های دانش بنیان و پس از آن گروه‌های پژوهشی و فناور توانمند برای اجرای طرح‌های تحقیقاتی و توسعه فناوری‌های مورد نیاز این شرکت‌ها را شناسایی می‌کند.
در صورت توافق پروپوزال دهنده منتخب (مجری تحقیق) و شرکت دانش‌بنیان (متقاضی تحقیق) قرارداد سه‌جانبه‌ای بین «صندوق نوآوری و شکوفایی»، «متقاضی» و «مجری» منعقد خواهد شد که صندوق نوآوری در قالب این قرارداد تا 70 درصد از هزینه اجرای تحقیقات را به شکل بلاعوض به متقاضی پرداخت خواهد کرد. این مبلغ به طور مرحله‌ای و متناسب با پیشرفت اجرای طرح در اختیار مجری قرار می‌گیرد.
نشست و فرار آب از سدها سالانه منجر به هدر رفت میلیاردها مترمکعب آب از بدنه و پی سدهای خاکی و بتنی می‌شود. در حال حاضر روش استاندارد، کم هزینه و مدونی برای شناسایی محل و میزان فرار آب از بدنه و پی سدها وجود ندارد.
لذا در این پروژه تحقیقاتی انتظار می‌رود تا مجری تحقیق با ترکیب دو روش ژئوفیزیکی«پتانسیل خودزا SP» و «مقاومت ویژه الکتریکی (RS) با استفاده از آرایه CRSP» روش استانداردی برای شناسایی محل و مسیرهای نشت و فرار آب توسعه دهد.
علاقمندان می‌توانند تا 18 اسفند ماه سال جاری پروپوزال خود را در قالب فایل WORD از طریق سامانه غزال به آدرس ghazal.inif.ir/grant  ارسال کنند و برای کسب اطلاعات بیشتر نیز با شرکت بومرنگ به شماره 88398543 و 88398563 تماس بگیرید.

 

ارسال ایمیل