ناشر منبع

null جذب ۳۰ میلیارد تومان سرمایه در ۱۶ رویداد «دوشنبه‌های استارت‌آپی» صندوق نوآوری و شکوفایی
15:30

جذب ۳۰ میلیارد تومان سرمایه در ۱۶ رویداد «دوشنبه‌های استارت‌آپی» صندوق نوآوری و شکوفایی

هفدهمین رویداد آنلاین «دوشنبه‌های استارت‌آپی» با هدف جذب سرمایه در حوزه علوم شناختی صبح امروز دوشنبه 4 اسفند ماه با حضور 6 استارت‌آپ این حوزه در صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، دکتر مصطفی بغدادی، مدیر توسعه اکوسیستم صندوق نوآوری و شکوفایی گزارشی از 16 رویداد گذشته ارائه کرد و گفت: تاکنون نزدیک به 108 طرح ارائه شده و بالغ بر 3400 مخاطب و بیش از 280 میلیارد تقاضای جذب سرمایه در 16 رویداد گذشته داشتیم. تاکنون ۳۰ میلیارد سرمایه از کل استارت‌آپ‌های برگزار شده در گذشته جذب شده‌اند.
وی ادامه داد: از 6 استارت‌آپ رویداد گذشته بالغ بر 9 میلیارد تومان سرمایه مورد نیاز آنها جذب و سرمایه‌گذاری انجام شد و 4 تیم دیگر در مرحله عقد قرارداد هستند.
مدیر توسعه اکوسیستم صندوق نوآوری و شکوفایی در مورد رویداد «پیوند» که اولین دوره آن هفته آینده برگزار خواهد شد نیز توضیح داد و گفت: رویداد پیوند برای معرفی طرح‌های اولیه به شتاب دهنده‌ها برگزار می‌شود تا مدل کسب و کار طرح‌هایی که به مرحله استارت‌آپی نرسیده‌اند به شتاب دهنده‌ها معرفی شود. این رویداد به شناسایی طرح در مراحل اولیه توسط شتاب دهنده‌ها کمک می‌کند و در صورت برقراری همکاری، صاحبان ایده از مزایای شتابدهی، فضای کار مناسب و تامین مالی بذری برخوردار می‌شوند.
بغدادی در مورد میزان حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی نیز گفت: در رویداد جذب سرمایه در «دوشنبه‌های استارت‌آپی» چنانچه عاملان صندوق نوآوری مانند صندوق‌های پژوهش و فناوری و صندوق‌های جسورانه بورسی به سرمایه‌گذاری در استارت‌آپ علاقمند شوند و 20 درصد سرمایه درخواستی را تامین کنند صندوق تا 80 درصد سرمایه درخواستی را در قالب طرح هم‌سرمایه‌گذاری تامین خواهد کرد. 
وی ادامه داد: مدل هم‌سرمایه‌گذاری چه در بهم‌رسانی استارت‌آپ‎ها با سرمایه گذار در رویداد «دوشنبه‌های استارت‌آپی» و چه بین صاحبان ایده و شتاب دهنده‌ها در رویداد «پیوند» باشد، صندوق نوآوری و شکوفایی برای مشارکت در سرمایه‌گذاری حضور خواهد داشت. به عبارت دیگر صندوق نوآوری مدل هم‌سرمایه‌گذاری خود را علاوه بر عاملان صندوق مانند صندوق‌های پژوهش و فناوری با شتاب دهنده‌ها نیز اجرا خواهد کرد.
در ادامه رویداد علی نصرت، مدیر اجرایی ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی در مورد رویکرد کنونی ستاد توضیح داد و گفت: نگرش امروز ستاد حمایت از بازارها و ارائه کنندگان خدمات شناختی از طریق بازارهای پایدار و کنترل کننده‌های کیفیت است. ستاد توسعه علوم و فناوری شناختی به همراه صندوق نوآوری و شکوفایی از توسعه بازی‌های جدی حمایت می‌کند. حمایت‌های ما شامل حمایت از رشد و شکل‌گیری گروه‌ها برای ایجاد شرکت‌های توانمند در سطح ملی و بین‌المللی، حمایت از بازی‌های خاص، استانداردسازی و حمایت از نهادهای اعتبار بخش، حمایت از شناختی شدن بازی‌ها، حمایت از خریداران هدف و بازارسازی کلان است.
 

ارسال ایمیل